Życie na krawędzi ? niezwykły dokument o sportach ekstremalnych 9 czerwca w Multikinie!

Sieć kin Multikino wspólnie z 9th Plan oraz WoodPecker Motion Pictures zapraszają 9 czerwca o godzinie 19:00 na pokaz niezwykłego filmu o sportach ekstremalnych pt. ?Życie na krawędzi? (Attention ? A Life in Extremes).

?Życie na krawędzi? to film o trzech niezwykłych sportowcach ? mistrzu swobodnego nurkowania Guillaume Néry (Francja), pasjonacie kolarstwa ekstremalnego Gerhardzie Gulewiczu (Austria) oraz ekscentrycznym amatorze lotów ekstremalnych Halvorze Angviku (NOR) ? którzy realizują swoje marzenia i przekraczają granice fizycznej i psychicznej wytrzymałości człowieka.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Ui3aK7U_lQA[/youtube]

?Życie na krawędzi? to 90-cio minutowy dokument przedstawiający sylwetki trzech niezwykłych mężczyzn, którzy poprzez swoje zainteresowania i styl życia przedstawiają pragnienia i pasje współczesnego społeczeństwa.

Film przedstawia nowatorskie podejście do lotów ekstremalnych w kostiumie (Halvor Angvik), ukazuje podwodne tajemnice nurkowania swobodnego (Guillaume Nery), a także zabiera nas w rowerową podróż, która ma niewiele wspólnego z popołudniową przejażdżką po parku.

Latają nad ostrzami norweskich klifów, nurkują w głębinach oceanu bez żadnego zabezpieczenia, pokonują rowerem najcięższe trasy. Udowadniając wszystkim, że ludzkie ciało i jego wytrzymałość może być większa niż się komukolwiek wydaje zasługują na miano superbohaterów XXI wieku. Spośród tłumu innych sportowców wyróżniają ich ponadprzeciętne umiejętności i bezkompromisowe pragnie przekraczania granic własnego ciała i umysłu. Ale co ich do tego popycha? Czy w ich życiu jest coś jeszcze poza adrenaliną? Kim są na co dzień?

W filmie przedstawione są wszystkie etapy powstawania superbohatera ? treningi, specjalistyczny sprzęt oraz wsparcie konieczne sportowcom do odniesienia prawdziwego sukcesu. Jednak sport to nie tylko radość i splendor, Życie na krawędzi ukazuje również trudy z jakimi zmagają się sportowcy ? codzienna presja i walka o wyniki, które mogą zapewnić finansowanie i dalszy rozwój są nieodłącznym elementem każdego treningu. Osobiste doświadczenia naszych bohaterów pokażą jak ciężką drogę musieli przejść, ile wysiłku i zmagań z samym sobą kosztowało ich dojście, dopłynięcie i dojechanie na sam szczyt.

Fenomen tych niezwykłych ludzi został nie tylko dokładnie przeanalizowany merytorycznie, ale tez poddany krytyce, która pozwoli na indywidualną ocenę tego, czy ich zachowania stanowią bohaterstwo czy graniczą z autodestrukcją. Sportowcy opowiadają o swoich najbardziej osobistych odczuciach i powodach, dla których pragną dzień w dzień ryzykować własnym życiem by przekroczyć granice własnej wytrzymałości.

W odpowiedzi przedstawiona została relacja ich najbliższych, których duma miesza się z potwornym strachem o zdrowie i życie swoich mężów, synów, braci. Idąc krok dalej poznamy opinie i spostrzeżenia znajomych i przyjaciół, dowiemy się co jedzą, co piją, jak żyją i kim tak naprawdę są współcześni superbohaterowie.

Pokaz filmu ?Życie na krawędzi? odbędzie się 6 czerwca o 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Bilety: Normalny ? 22 zł Ulgowy, z legitymacją studencką lub z kodem zniżkowym z Facebooka Multikino Polska (tylko w kasie kina) ? 18 zł

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na: www.multikino.pl

Pobierz vouchery zniżkowe na Facebooku Multikino Polska: https://www.facebook.com/MultikinoPolska/app_609431202462179

Sylwetki ?Superbohaterów? Halvor Angvik Urodzony 25 czerwca w Oslo, Halvor Angvik zatrwożył miliony ludzi nagraniem swojego spektakularnego skoku:

http://www.youtube.com/user/HalvorAngvik/featured

Halvor przekraczał granice ludzkich możliwości, wkrótce niewielka grupa ludzi wraz z nim spełniła swoje marzenia o lataniu. Zapytany o początki swojej pasji do tych ekstremalnych wyczynów odpowiedział: ?Zawsze wymagałem od siebie więcej, chciałem przekroczyć własne granice?

Halvor Angvik jest bezsprzecznie szaleńcem na Granicy samobójcy. To już nawet nie jest sport tylko show, który za każdym razem może się katastrofalnie zakończyć.

Jednak jego przemyślenia na temat własnych dokonań i uprawianego sportu wyraźnie pokazują, że to człowiek, który kocha życie i pragnie z niego korzystać aż do granic własnych możliwości.

?To bardzo ryzykowne hobby, ponieważ nawet najmniejszy błąd może kosztować życie. Ale nie robię tego dla ryzyka czy zabawy. Ryzykowanie własnym życiem dla zwykłej frajdy jest czymś, czego nie rozumiem. Strach jest najsilniejszym uczuciem jakiego doświadczyłem. Największą satysfakcję czerpię pokonywania go?.

?Wspinanie się po górach daje mi wolność, pozwala uciec od cywilizacji, a świadomość tego, że po dojściu na szczyt będę mógł latać wypełnia mnie nieopisanym spokojem. Wszystkie problemy zostawiam wtedy za sobą i czuję się absolutnie wolny. Nie żyję by ryzykować, ryzykuję by żyć!?.

Guillaume Néry Urodzony 11 lipca 1982 roku w Nicei we Francji, Guillaume Nery, mistrz świata w nurkowaniu swobodnym z 2011 roku jest dziś wśród na liście trzech najlepszych nurków bezdechowych na świecie.

Jego pasja zaczęła się we wczesnym dzieciństwie. Mieszkał tuż przy porcie, gdzie głębia morza Śródziemnego pierwszy raz zafascynowała małego chłopca.

Pewnego dnia w wyniku zakładu z kolegą z klasy odkrył jak bardzo zachwycające może być nurkowanie bez sprzętu. Dzięki temu doświadczył, jak do dziś wspomina: ?Idealnej harmonii duszy I ciała?. Pod czujnym okiem charyzmatycznego trenera doskonalił swoje umiejętności w swobodnym nurkowaniu.

W roku 2002, w wieku 20 lat, pobił record świata schodząc na głębokość 87 metrów. Zaledwie dwa lata później pobił swój własny rekord i osiągnął 96 metrów tylko po to by w 2006 roku ustanowić kolejny rekord ? 109 metrów pod poziomem wody. Podczas mistrzostw świata w 2011 roku w Kalamacie otrzymał szansę pokazania swojego talentu, którą wykorzystał doskonale, był bezkonkurencyjny i został mistrzem świata.

Dzięki tym wszystkim osiągnięciom musiał zmierzyć się w końcu z własnymi słabościami ogromną presją, którą wywierały jego własne sukcesy.

Jednak wciąż mistyczne przeżycia i obcowanie z naturą sad la niego o wiele ważniejsze niż osiągnięcia i rekordy.

Guillaume przedstawił swój punkt widzenia świata w filmie, który wyprodukował podczas nurkowania w jaskini Blue Hole, najgłębszym miejscu na świecie. Dzięki ponad 13 milionom odtworzeń na YouTube Guillaume zyskał światowy rozgłos.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=uQITWbAaDx0[/youtube]

Korzystając ze swojej sławy Guillaume postanowił zwrócić uwagę ludzi na problem ratowania oceanów. W ścieżce dźwiękowej "Seven Seas Sound Mix for World Oceans Day" Guillaume zaprosił do współpracy takie osobowości jak David de Rothschild czy Philippe Starck.

Gerhard Gulewicz

Urodzony 21 maja 1967 roku w Bad Ischl w Austrii, Gerhard Gulewicz należy do czołówki kolarzy ekstremalnych świata. W przeszłości Gerhard zdobył wiele wyróżnień i medali w wyścigach na długich i bardzo długich dystansach. W 2007 roku pobił rekord świata przejazdu przez Australię i rozpoczął swoją siedmiokrotna przygodę rajdem przez Amerykę, najcięższym wyścigiem kolarskim świata.

Po zdobyciu trzeciego, a później drugiego miejsca podczas rajdu Ameryki, w 2011 roku postanowił go wygrać. Niestety ze względu na granice wytrzymałości własnego organizmu musiał poddać się zaledwie kilkaset kilometrów przed metą.

Zaledwie po kilku tygodniach rehabilitacji wrócił do jazdy I ogłosił swój powrót do rajdów, w co ciężko było uwierzyć nawet jego najbliższym.

Niepomny własnych słabości i granic organizmy Gerhard powrócił do treningów I przygotowuje się do kolejnego rajdu Ameryki.

Jego motywacja być może jest oczywista, ale pasja z jaką ten człowiek dąży do realizacji własnego postanowienia o wygraniu tego rajdu jest wręcz nadludzka.

Takiego poświęcenia I walki z własnym ciałem w celu osiągnięcia wymarzonego wyniku może mu pozazdrościć niejeden atleta. Możemy mówić o determinacji. Marzeniach. Planach. A nawet ignorancji. Ciało może się poddać, ale ducha walki nie da się pokonać!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz