?Życie jest piękne? ? Tomasz Kot w nowej roli na miarę Oscara!

Hollywood, gdy aktor dostaje taką rolę wiadomo, że otrze się o Oscara. Przemiana fizyczna i możliwość zagrania niezwykłej postaci, która swoim życiem zmieniała losy innych, gwarantuje miłość widzów. Tym ostatnio rozkochał publiczność Matthew McConaughey w oscarowym ?Witaj w klubie?, teraz nadszedł czas Tomasza Kota. Jego rola w powstającym właśnie filmie ?Życie jest piękne? zapisze się w pamięci widzów na zawsze!

Film inspirowany jest historią aktora - Tadeusza Szymkowa. Nazwisko nie jest wszystkim znane, ale jego twarz pojawiała się na planie niemal każdej polskiej produkcji. Mistrz drugiego planu, który w chwilę po poznaniu, zajmował pierwsze miejsce w ludzkich sercach, człowiek legenda. Dobry, pozytywny, klnący na potęgę, ale także zarażający optymizmem i radością. Typ uroczego łobuza, którego kochały kobiety. Miał w sobie to coś, co działało jak magnes, choć z góry było wiadomo, że nie nadaje się na męża. ?Życie jest piękne? to historia trzech miesięcy z życia człowieka, który dowiaduje się, że ma tylko tyle czasu na naprawienie wszystkich życiowych błędów.

?Na początku byłem przekonany, że chodzi o coś, co powoli staje się moją specyfiką ? o wcielenie się w kogoś, kto do niedawna był wśród nas. Ale reżyser Maciej Migas powiedział, że nie o taki kierunek nam do końca chodzi. To jest tak piękny temat, jest tak wiele do opowiedzenia, że w zasadzie dopiero na końcu filmu pojawi się informacja, że jest to obraz dedykowany Tadeuszowi? ? mówi odtwórca głównej roli - Tomasz Kot. Ireneusz Czop grający jego przyjaciela dodaje: ?To jest taki facet, który pojawił się w moim, życiu jak błysk. To w jaki sposób nas traktował, jak żartował, jaki był <jasny>, było wyjątkowe. Jestem mu za to wdzięczny?. Scenariusz filmu napisał Cezary Harasimowicz, za zdjęcia odpowiada Radosław Ładczuk (?Sala Samobójców?, ?Jesteś Bogiem?). Film reżyseruje Maciej Migas (?Oda do radości?).

W filmie zobaczymy także Janusza Chabiora (?Służby specjalne?), Magdalenę Walach (?Mój biegun?), Ireneusza Czopa (?Jack Strong?), Jacka Braciaka (?Pod Mocnym Aniołem?), Adama Woronowicza (?Baby są jakieś inne?) i Ewę Gawryluk (?Sztos 2?).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz