Zwycięzca, idol, superbohater i oszust

Lance Armstrong wrócił na trasę Tour de France ? wyścigu, który wyniósł go na piedestał i jednocześnie zrzucił z niego z wielkim hukiem. Przez ponad dekadę uważany był za fenomen, sportowca silnego a człowieka niezniszczalnego. Nie dość, że jako jedyny w historii wygrał morderczy Tour de France siedem razy z rzędu, to jeszcze pokonał raka i wrócił do profesjonalnego sportu. Po zebraniu niezbitych dowodów na to, że stosuje doping, dostał dożywotni zakaz uczestniczenia w zawodach sportowych. Z idola, człowieka o nadludzkiej sile woli, podziwianego sportowca stał się wrogiem, sportowym wyrzutkiem i synonimem wszystkiego, co w profesjonalnym sporcie najpodlejsze: oszustwa w imię zwycięstwa i opasłego konta.  Lance Armstrong dziś wraca na trasę Tour de France ? przejedzie trasę dwóch etapów, pomagając w zbieraniu pieniędzy na walkę z białaczką. Wraca co prawda nie w roli kolarza-profesjonalisty, ale jego przejazd budzi większe emocje niż walka o żółtą koszulkę i miejsca na szpicy peletonu.

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Stephen Frears z tej prawdziwej opowieści tworzy emocjonującą historię o dynamice rasowego thrillera. Zadając pytanie dlaczego i jak do tego doszło, ujawnia szokujące kulisy zawodowego sportu.

Jeden z największych skandali ostatnich lat w filmie twórcy ?Królowej? i ?Tajemnicy Filomeny?.

Lance Armstrong  ? sportowiec, bohater czy wielki oszust?

STRATEGIA MISTRZA, film inspirowany wydarzeniami z życia Armstronga pojawi się jesienią na ekranach polskich kin. Wygraną miał we krwi.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz