Zwiastun i plakat nowego filmu „Ojciec”

?Ojciec? to nowy projekt Artura Urbańskiego ? reżysera nagrodzonego za ?Bellissimę? na festiwalach filmowych w Gdyni oraz w Wenecji. Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, odpowiedzialna za powstanie hitów: ?Dziewczyna z szafy? Bodo Koxa i ?Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy? Janusza Majewskiego. W rolach głównych Dawid Ogrodnik, Zygmunt Malanowicz, Karolina Porcari i Michalina Olszańska. ?Ojciec? trafi do polskich kin 10 czerwca. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun i plakat filmu.

OJCIEC

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=OKEsb9kwGkU[/youtube]

?Ojciec?, czyli najnowszy film Artura Urbańskiego, jest obrazem o charakterze bardzo osobistym dla jego twórcy. Na pytanie o osadzenie scenariusza w rzeczywistości i korzystanie z życiowych doświadczeń, reżyser odpowiada: ?Punktem wyjścia w tej historii jest koincydencja narodzin dziecka i śmierci Ojca. To mi się zdarzyło. W przededniu wyznaczonego terminu narodzin mojego syna otrzymałem wiadomość o śmierci Ojca. I było to? mocne. Zacząłem się zastanawiać, co to znaczy być Ojcem, kim dla mnie był Ojciec i jak wielu rzeczy mu nie powiedziałem, wreszcie jak wychowywać własne dziecko. Wpadłem w panikę. Te myśli sprowokowały mnie do napisanie sztuki teatralnej, która w jakimś sensie była moją ostatnią rozmową z Ojcem. W scenariuszu filmowym zostało tego bardzo niewiele. Ale to był zaczyn i powód powstania tego filmu. Cała reszta to moja próba uporania się z emocjami i myślami związanymi z tym momentem życia, czemu nadałem filmową formę.?

Artur Urbański to polski reżyser oraz scenarzysta filmowy i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1990) i Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi (1995). Za swoją etiudę szkolną ?Smród? (1994) otrzymał I Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich w Nowym Jorku oraz wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Brnie. Debiutował w 2000 roku telewizyjnym filmem ?Bellissima? zrealizowanym w ramach programu ?Pokolenie 2000?. Obraz ten przyniósł mu m.in. Nagrodę za debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2001), Nagrodę za reżyserię na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych ?Młodzi i Film? (2001) oraz Nagrodę za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Wenecji (2002). 10 czerwca na ekranach polskich kin zobaczymy jego najnowszy obraz zatytułowany: ?Ojciec?.

?Ojciec? ? w kinach od 10 czerwca

Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster (Dawid Ogrodnik), który wraz ze swoją siostrą (Michalina Olszańska) składają mu niepokojącą propozycję.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz