„Zupełnie Nowy Testament” najlepszą europejską komedią? Ogłoszono nominacje do Europejskich Nagród Filmowych

W miniony weekend podczas Festiwalu Kina Europejskiego w Sewilli Europejska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje w głównych kategoriach 28. edycji Europejskich Nagród Filmowych zwanych "Europejskimi Oscarami". Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć tytułów z katalogu Gutek Film.

Najwięcej - bo aż 5 - nominacji otrzymał film "Młodość" w reż. Paolo Sorrentino, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i za scenariusz.

2 nominacje przypadły filmowi "Moja matka" w reż. Nanniego Morettiego (film w polskich kinach od 13 listopada): dla Najlepszego Reżysera oraz Najlepszej Aktorki (Margherita Buy).

W kategorii Najlepsza Europejska Komedia nominowany został "Zupełnie Nowy Testament" Jaco Van Dormaela z Benoît Poelvoorde, Yolandą Moreau i Catherine Deneuve w rolach głównych - historia Boga, który mieszka w Brukseli i najbardziej lubi dokuczać żonie oraz wymyślać prawa, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Film w kinach od 1 stycznia 2016 roku.

O tytuł Najlepszego Europejskiego Filmu walczyć będą także 2 nasze premiery początku 2016 roku: "Mustang" w reż. Deniz Gamze Ergüven (francuski kandydat do Oscara) oraz "Barany. Islandzka opowieść" w reż. Grímura Hákonarsona (islandzki kandydat do Oscara). Oba filmy trafią do polskich kin w pierwszej połowie 2016 roku.

Nie obyło się również bez zasłużonej nominacji dla "Amy" Asifa Kapadii, który powalczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Dokumentu.

Ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 12 grudnia w Berlinie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=RRwujLKs1yw[/youtube]

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

?Zupełnie Nowy Testament? to komedia w reżyserii Jaco Van Dormaela (?Mr. Nobody?, ?Ósmy dzień?) z Benoît Poelvoorde (?Nic do oclenia?), Yolande Moreau (?Serafina?) i Catherine Deneuve w rolach głównych.

"Zupełnie Nowy Testament" w kinach od 1 stycznia 2016

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz