„Zrywa się wiatr” na T-Mobile Nowe Horyzonty

Publiczność festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty jako pierwsza w Polsce będzie miała okazję zobaczyć najnowsze dzieło Hayao Miyazakiego ?Zrywa się wiatr?. Animacja jest japońskim kandydatem do Oscara 2014. Do tej pory zachwyciła już krytyków na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest zdobycie 6 prestiżowych nagród, m.in. Satellite czy Annie oraz nominacje do kolejnych. Widzowie, którym nie uda się pobujać w obłokach z Jiro Horikoshim we Wrocławiu będzie musiała zaczekać na premierę filmu do 29 sierpnia.

Najnowsze dzieło nagrodzonego OSCAREM Hayao Miyazakiego, nazywanego japońskim Disneyem twórcy kultowego Studia Ghibli. Animowana opowieść o Jiro Horikoshim, słynnym konstruktorze myśliwców Mistubishi Zero, na których latali Japończycy podczas II wojny światowej.

Japoński kandydat do Oscara 2014 dla najlepszego filmu animowanego.

Zainspirowany konstrukcjami włoskiego inżyniera lotnictwa GIanni Caproniego Jiro od najmłodszych lat śni o lataniu i podniebnych przygodach. Ponieważ wrodzona wada wzroku nie pozwala mu na karierę pilota, staje się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych konstruktorów samolotów w całej Azji. Niezwykła animacja Hayao Miyazakiego to opowieść o miłości i pasji, a zarazem piękna pochwała pacyfizmu pozwalająca zrozumieć młodym widzom jak wiele zła czai się w słowie ?wojna?.

Historia chłopca, który urzeczywistnił swoje sny.

?Zrealizowany z rozmachem, wysmakowany, zaskakujący i porywający stroną wizualną.? THE TIME ? Richard Corliss

?Miyazaki u szczytu swych wizjonerskich możliwości.? VARIETY ? Scott Foundas

?Szalenie inspirujący.? CINEMABLEND ? Kristy Puchko

?Być może najlepszy animowany film jaki kiedykolwiek powstał.? FILM.COM ? David Ehrlich

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz