Zobacz polski plakat nagrodzonego w Cannes filmu „Portret kobiety w ogniu”.

Przedstawiamy polski plakat filmu „Portret kobiety w ogniu” - najnowszego dzieła Céline Sciammy, nagrodzonego na 72. MFF w Cannes za Najlepszy Scenariusz. Subtelny, zaskakująco współczesny, romantyczny obraz feminizmu – „Portret kobiety w ogniu” to jedna z najpiękniejszych opowieści o zakazanej miłości ostatnich lat. Dzieło Céline Sciammy przoduje w rankingach najlepiej ocenionych tytułów tegorocznego Festiwalu w Cannes. Polska premiera odbyła się na Festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie film zjednał sobie serca krytyków i publiczności.

Bohaterkami „Portretu kobiety w ogniu” są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, „Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

„Portret kobiety w ogniu” w kinach od 18 października.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz