„Zniewolony” (12 years a slave) zostanie pokazany na Camerimage

Zniewolony (12 years a slave) zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji festiwalu Camerimage. Już 20 listopada uczestnicy festiwalu będą mieć niepowtarzalną okazję, aby przedpremierowo zobaczyć najnowsze dzieło Steve?a McQueena. Film zachwycił już jurorów na kilku tegorocznych festiwalach, na Camerimage pokazany będzie w konkursie głównym.

Zdobywca głównej nagrody tegorocznego Festiwalu w Toronto! Film producentów nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, oscarowego DRZEWA ŻYCIA. Okrzyknięty przez publiczność i krytykę absolutnym arcydziełem.

?Zapiera dech w piersi? Anna Tatarska ? Stopklatka.pl

?Mocne, poruszające, czasami wręcz oszałamiające kino.? Todd McCarthy - Hollywood Reporter

?Porywająca, pozbawiona sentymentów odyseja podczas, której Steve McQueen udowadnia jak wielki uczynił postęp od czasu ?Wstydu? i ?Głodu?. Tim Grierson - Screen International

Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa.. To wydarzyło się naprawdę. Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup ? wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel ? zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.

Premiera na ekranach polskich kin 31 stycznia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz