„Zniewolony. 12 Years a Slave” przedpremierowo w kinie Atlantic!

"Zniewolony. 12 Years a Slave" jest na bardzo dobrej drodze w wyścigu po tegoroczne Oscary. Kapituły wielu liczących się w świecie filmowym wyróżniły produkcję. Między innymi jest zdobywcą tegorocznej nagrody głównej na Festiwalu w Toronto oraz był nominowany do Złotej Żaby na Camerimage. W ramach Camerimage Winner?s Show kino Atlantic zaprasza na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu. Film wchodzi na ekrany kin 31 stycznia 2014, jednak już w najbliższy weekend ? 30 listopada o godzinie 20:45 będzie go można zobaczyć w warszawskim kinie Atlantic.

Zdobywca głównej nagrody tegorocznego Festiwalu w Toronto!

Film producentów nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, oscarowego DRZEWA ŻYCIA. Okrzyknięty przez publiczność i krytykę absolutnym arcydziełem.

?Zapiera dech w piersi? Anna Tatarska ? Stopklatka.pl

?Mocne, poruszające, czasami wręcz oszałamiające kino.? Todd McCarthy - Hollywood Reporter

?Porywająca, pozbawiona sentymentów odyseja podczas, której Steve McQueen udowadnia jak wielki uczynił postęp od czasu ?Wstydu? i ?Głodu?. Tim Grierson - Screen International

Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa.. To wydarzyło się naprawdę. Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup ? wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel ? zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.

PREMIERA: 31 stycznia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz