Znamy pierwsze tytuły 5. American Film Festival!

5. edycja American Film Festival odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 21-26 października 2014. A już 10 października na www.americanfilmfestival.pl pojawi się pełny program festiwalu. Znamy pierwsze tytuły, które będzie można obejrzeć we Wrocławiu.

W programie tegorocznej edycji znalazły się między innymi: znakomita komedia młodzieżowa Ping Pong Summer Michaela Tully'ego (Septien), nasycona sentymentalnym klimatem lat 80. ping-pongowa wersja Karate Kid, ze znakomitą Susan Sarandon w jednej z głównych ról; Thou Wast Mild and Lovely - pokazywany na festiwalu w Berlinie niepokojący thriller Josephine Decker z Joe Swanbergiem w głównej roli Land Ho! - komedia Marthy Stephens (autorki znanego z 1.AFF Passenger Pigeons) i Aarona Katza (Cold Weather), którego bohaterami są dwaj panowie w średnim wieku, trafiający do Islandii, by w przepięknych "okolicznościach przyrody" konfrontować się ze swoją przeszłością, przywarami i umykającą młodością; czy The Mend - debiut Johna Magary'ego w tragikomicznym stylu opowiadający o ambiwalentnych odcieniach braterskiej miłości.

Przebojami festiwalu mogą stać się dwa horrory zrealizowane w formie komediowej: prześmieszna farsa wampiryczna (chociaż w klimacie najlepszych filmów Allena) Summer of Blood w reżyserii Onura Tukela, który podbił już wrocławską publiczność fenomenalnym Ślubem Ryśka, oraz Creep - reżyserski debiut Patricka Brice'a, ze scenariuszem napisanym wspólnie z Markiem Duplassem (obaj także w rolach głównych), o operatorze, który zgadza się nagrywać życie rzekomo śmiertelnie chorego mężczyzny.

Na wrocławskim festiwalu nie zabraknie również znakomitych dokumentów. W programie znalazły się między innymi: fenomenalny Stray Dog Debry Granik (autorki głośnego Do szpiku kości z Jennifer Lawrence, zwycięzcy 1. edycji AFF) - brawurowy portret Rona Halla, motocyklisty i weterana wojny wietnamskiej, oraz Bronx Obama - laureat głównej nagrody na AFI DOCS w Waszyngtonie, realizowany przez trzy lata dokument debiutanta Ryana Murdocka o Louisie Ortizie, bezrobotnym Portorykańczyku z Bronksu, sobowtórze prezydenta USA, który odtwarza jego przemówienia, zarabiając w ten sposób na życie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz