Znakomity start ?Moje córki krowy?.Agata Kulesza i Gabriela Muskała pobiły ?Słabą płeć??, znokautowały Rocky?ego i? wygrały ?Gwiezdne Wojny?!

W miniony weekend na ekrany polskich kin trafiły wyczekiwane ?Moje córki krowy? ? polski film zaliczany przez amerykański serwis ?The Village Voice? do grona najlepszych produkcji roku; zaraz obok hitów ?W głowie się nie mieści? Pixara i ?Mad Max: Na drodze gniewu?. Film Kingi Dębskiej, od pierwszych publicznych pokazów zbierając doskonałe recenzje widzów i krytyków, z miejsca podbił serca widowni kinowej. W premierowy weekend obejrzało go więcej widzów niż nowe ?Gwiezdne Wojny? ? łącznie 112 000 (licząc z przedremierami ? 132 000)! Równocześnie ?Moje córki krowy?, wyróżnione w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni: Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodą Publiczności ? przebiły wynik komedii ?Słaba płeć??, animowanych ?Fistaszków? oraz hollywoodzkiej produkcji ?Creed. Narodziny legendy?, notując najlepsze otwarcie filmu kinowego w 2016 roku.

Debiutując z łączną frekwencją 132 000 widzów ?Moje córki krowy? nie tylko zanotowały najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce, ale też były pierwszym filmem, który zdołał w weekend uzyskać większą ogladalność, niż królujące dotychczas w kinach ?Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy?. Co więcej, doskonale zaprezentowały się na tle innych zeszłorocznych hitów srebrnego ekranu. Ich wynik ? po trzech dniach od premiery ? jest wyższy m.in. od analogicznej frekwencji takich przebojów, jak: ?Marsjanin?, ?Everest?, ?Dobry dinozaur? i ?Paddington? z 2015 roku. A przypomnijmy, że każdy z tych hitów finalnie zakwalifikował się do Top 20 zeszłorocznego Box Office. Ponadto miarą sukcesu ?Krów? jest fakt, że w poprzednim roku tylko trzy polskie produkcje zanotowały na starcie frekwencję powyżej 100 000 widzów: ?Listy do M 2?, ?Discopolo? oraz ?Wkręceni?. Każdy z tych tytułów przekroczył w kinach wynik 700 000 widzów.

?Moim marzeniem było takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany? ? mówiła przed premierą reżyser, Kinga Dębska. Znakomita frekwencja na starcie filmu ?Moje córki krowy? pokazuje, że marzenia czasem się spełniają.

?Moje córki krowy? od 8 stycznia w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz