Znakomity Al Pacino w filmie „Upokorzenie”. Polska premiera na Cineman VOD

Już 21 lipca użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć "Upokorzenie", czyli ekranizację bestsellerowej powieści jednego z najlepszych współczesnych pisarzy Philipa Rotha. W filmie występują: ikona Hollywood - Al Pacino oraz nominowana do Złotego Globu Greta Gerwig. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Upokorzenie" to pełna ironii opowieść o Simonie Axlerze (Al Pacino) starzejącym się gwiazdorze teatralnym. Simon od dawna czuje się wypalony. Zniknęła jego dawna charyzma, coraz trudniej zapamiętać kwestie i zachwycać widzów wielkimi kreacjami. Niemoc twórcza doprowadza aktora do szaleństwa. Któregoś wieczoru podczas spektaklu teatralnego Simon zamiast grać rzuca się ze sceny. Trafia na terapię, która ma mu pomóc się pozbierać, a następnie zaszywa się swoim wiejskim domu. Tu, pewnego dnia, odwiedza go córka znajomych Pegeen (Greta Gerwig). Młoda dziewczyna zamieszkuje z sześćdziesięciolatkiem, a ich przedziwny związek przewraca życie aktora do góry nogami i przywraca mu apetyt na życie.

Reżyserem filmu jest Barry Levinson twórca takich filmów jak "Bugsy" czy kultowy "Rain Man" (Oscar dla Levinsona za reżyserię), jak również wzięty producent. Wystarczy wymienić ostatnie jego produkcje takie jak "Prawdziwa historia Borgiów" czy "Stróż prawa". Tym razem Levinson postawił sobie za cel sfilmowanie prozy Philipa Rotha, jednego z największych współczesnych pisarzy, laureata nagrody Pulitzera i od lat wymienianego wśród kandydatów do nagrody Nobla. W obsadzie filmu znalazły się wielkie nazwiska, a wśród nich wielki Al Pacino, który po raz kolejny pokazał że mało z gwiazd Hollywood potrafi stworzyć taką kreacje jak on. Znakomicie partnerowała mu nominowana do Złotego Globu Greta Gerwig. W filmie zagrała również dwukrotna laureatka Oscara Dianne Wiest oraz znany z serii "Spider-Man" Dylan Baker.

A za tydzień, 28 lipca, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman zaprasza na "Odrobinę chaosu" z Kate Winslet w roli pięknej ogrodniczki, która musi zmierzyć się z intrygami francuskiego dworu.

W filmie występują również Stanley Tucci ("Igrzyska Śmierci) oraz w roli Ludwika XIV Alan Rickman (Severus Snape z serii Harry Potter), który jest również odpowiedzialny za reżyserię.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz