Znakomici „Bogowie” przedpremierowo w kinach Helios!

Pięć nagród podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to tylko część z laurów, które jeszcze przed oficjalną kinową premierą zebrali ?Bogowie?. Premiera tej przejmującej opowieści o życiu profesora Zbigniewa Religi zaplanowana jest na 10 października, lecz ogólnopolska sieć kin Helios już dziś zaprasza na pierwsze pokazy przedpremierowe.

?Bogowie? to niezwykła opowieść o człowieku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. Film przedstawia życie profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. To również portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia. "Bogowie" zostali wybrani najlepszym filmem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Produkcja zdobyła aż pięć statuetek, w tym najważniejsze - Grand Prix Konkursu Głównego oraz nagrodę za męską rolę pierwszoplanową, która przypadła Tomaszowi Kotowi. Konkursowe jury doceniło ponadto scenariusz, scenografię oraz charakteryzację.

Bilety na przedpremierowe pokazy filmu ?Bogowie? można nabywać bezpośrednio w kasach kin Helios oraz za pośrednictwem strony internetowej www.helios.pl. Ponadto sieć udostępnia także opcję zakupu biletów na regularne pokazy w przedsprzedaży. Zapraszamy do kin!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz