Znakomici „Bogowie” w kinach Helios!

Pięć nagród podczas tegorocznego 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to tylko część z laurów, które jeszcze przed oficjalną kinową premierą zebrali ?Bogowie?. Ta przejmująca opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi pojawi się na ekranach ogólnopolskiej sieci kin Helios już w najbliższy piątek, 10 października.

?Bogowie? to niezwykła opowieść o człowieku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. Film przedstawia życie profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. To również portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

?Bogowie? zostali wybrani najlepszym filmem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Produkcja zdobyła aż pięć statuetek, w tym najważniejsze - Grand Prix Konkursu Głównego oraz nagrodę za męską rolę pierwszoplanową, która przypadła Tomaszowi Kotowi. Konkursowe jury doceniło ponadto scenariusz, scenografię oraz charakteryzację.

Bilety na pokazy filmu ?Bogowie? można nabywać bezpośrednio w kasach kin Helios oraz za pośrednictwem strony internetowej www.helios.pl. Zapraszamy do kin!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz