Zmysłowa ekranizacja z Léą Seydoux otworzy 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

13 maja w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Wydarzenie organizowane przez Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film towarzyszy w tym roku Warszawskim Targom Książki, których Francja jest gościem honorowym, dlatego w programie znalazły się wyłącznie adaptacje dzieł literackich. Na otwarcie Przeglądu pokazana zostanie najnowsza ekranizacja powieści Octave?a Mirbeau pt. ?Dziennik panny służącej? w reżyserii Benoit Jacquot.

?Dziennik panny służącej? to odważny zapis doświadczeń młodej pokojówki. Zarówno w książce, jak i na ekranie seksualne perwersje splatają się z wyuzdaniem ocierającym się o patologię i sadyzm. W poprzednich kultowych ekranizacjach Jean Renoira i Luisa Bu?uela w roli zmysłowej pokojówki oglądaliśmy niekwestionowane gwiazdy europejskiego kina Paulette Goddard i  Jeanne Moreau; tym razem w tytułową bohaterkę wcieliła się hipnotyzująca Léa Seydoux ? laureatka Złotej Palmy w Cannes za ?Życie Adeli rozdział 1 i 2?.

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w dziewięciu miastach Polski ? Warszawie, Katowicach, Zamościu, Łodzi,  Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie. ?Dziennik panny służącej? w ramach przeglądu będzie pokazywany od 13 maja do 6 czerwca.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz