ZŁOTE KOZIOŁKI dla „Rakiety” podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Film ?Rakieta? w reż. Kima Mordaunta otrzymał nagrodę ZŁOTE KOZIOŁKI dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla dzieci na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Nagrodę przyznało jury w składzie: Martin Srtange-Hansen, Michael Harbauer, Mika Anttolainen, Joan Parsons, Willemine van de Wiel, Aneta Ozorek. Ponadto Film ?Rakieta? wygrał Plebiscyt Młodej Widowni.

Chwytający za serce i jednocześnie podnoszący na duchu film Rakieta jest bardzo osobistą opowieścią o determinacji chłopca znajdującego się w sytuacji beznadziejnej. Jego historia przedstawiona jest na tle spustoszonego wojną kraju stojącego na progu wielkich przemian. ?Rakieta? pozwala przyjrzeć się faktycznym obrzędom i uroczystościom odbywającym się w Laosie, dając tym samym niepowtarzalny wgląd w świat nigdy wcześniej niesportretowany w filmie.

?Imponujący debiut narracyjny... Historia dziecka w rodzaju ?Chłopca z latawcem? czy ?Bestii z południowych krain?. Tę ?Rakietę? można odpalić wszędzie?. Variety (US) ?Jeśli jakiś film na tegorocznym Tribeca zasłużył na miano bomby, to jest to ten film... Nie zdziw się, jeśli dostanie w przyszłym roku Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych?. Los Angeles Times W filmie występują, między innymi, Sitthiphon Disamoe, niegdyś odważne dziecko ulicy, który w niezwykle trafny sposób odtworzył postać Ahlo, oraz weteran sceny, aktor komediowy Thep Phnogam, odtwórca roli zniszczonego przez życie, ale i dowcipnego byłego żołnierza, który zostaje mentorem młodego bohatera.

Film już na ekranach naszych kin.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz