Złota kolekcja DVD od Aurora Films

foto: FB Aurora Films

19 lutego na DVD ukazał się wyjątkowy zestaw dwóch filmów: ?Cezar musi umrzeć? Paolo i Vittorio Tavianich oraz ?Faust? Aleksandra Sokurowa. Oba filmy zostały uhonorowane głównymi nagrodami na najważniejszych festiwalach filmowych: ?Cezar musi umrzeć? w Berlinie, a ?Faust? w Wenecji. Wydanie DVD, które trafi do sprzedaży, jest edycją kolekcjonerską, tzw. ?Złotą kolekcją?, dostępną zaledwie w 500 egzemplarzach.  Film do nabycia wyłącznie na Allegro.

Cezar musi umrzeć // Cezare deve morire

REŻYSERIA: Paolo i Vittorio Taviani
SCENARIUSZ: Paolo i Vittorio Taviani
OBSADA: Cosimo Rega,  Salvatore Striano, Giovanni Arcuri, Antonio Franca, Juan Dario Bonetti
KRAJ: Włochy
ROK PRODUKCJI: 2012

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Grupa więźniów odsiadujących w rzymskim zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze wyroki za najcięższe przestępstwa bierze udział w przygotowaniach do wystawienia ?Juliusza Cezara?. Ich aktorskie umiejętności sprawdza Fabio Cavalli, słynny włoski reżyser teatralny. Próby odbywają się we wszystkich możliwych miejscach: w wąskich, klaustrofobicznych więziennych korytarzach, na spacerniaku, w sali wizyt. Dzięki sztuce Szekspira do skazanych mafiosów, morderców i rabusiów, których twarzy nie skaziła dotąd refleksja o wartości życia i śmierci, powoli zaczyna docierać prawda o ich czynach? Skromny film nestorów włoskiej kinematografii ? Paola i Vittoria Tavianich ? jest zarazem zabawny i przejmujący. Jego autentyzm i precyzja zachwyciły jury 62. Berlinale, skąd ?Cezar musi umrzeć? wyjechał ze Złotym Niedźwiedziem.

Faust // Faust

REŻYSERIA: Aleksander Sokurow
SCENARIUSZ: Aleksander Sokurow, Marina Korenewa
OBSADA: Johannes Zeiler, Anton Adasiński, Izolda Dyszak, Georg Friedrich, Hanna Schygulla
KRAJ: Rosja
ROK PRODUKCJI: 2011

Zdobywca Złotego Lwa na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Aleksander Sokurow radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. Jest myślicielem, wyrazicielem idei, przekazicielem słów, spiskowcem, marzycielem. Anonimowym człowiekiem, kierującym się prostymi instynktami: głodem, chciwością, pożądaniem. Nieszczęśliwą prześladowaną istotą, która rzuca wyzwanie Faustowi Goethego. Po co przystawać, kiedy można iść dalej? Dalej i dalej, coraz szybciej  - nie zauważywszy, że czas się zatrzymał. A wy też przeminiecie.

Są filmy, które zmuszają cię do płaczu. Są filmy, które cię rozśmieszają. Ale są i takie, które zmieniają twoje życie. ?Faust? jest jednym z nich. Darren Aronofsky, Przewodniczący Jury 68. Festiwalu w Wenecji
Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz