„Zimowy sen” Nuriego Bilge Ceylana – pokazy przedpremierowe!

Zimowy sen w reżyserii Nuriego Bilge Ceylana, tegoroczny zdobywca Złotej Palmy dla najlepszego filmu festiwalu w Cannes, wchodzi do polskich kin 24 października. Wcześniej jednak zapraszamy na pokazy przedpremierowe w ramach imprez filmowych w różnych miastach Polski.

Pokazy przedpremierowe:

  • Festiwal Regiofun, kino Światowid, Katowice ? 11.10, godz. 19:30
  • Festiwal Kamera Akcja, kino Wytwórnia, Łódź ? 12.10, godz. 12:30
  • Pokaz przedpremierowy, Teatr im. Witkacego - 15.10, godz. 20:00
  • DKF Ósemka, Włocławek ? 23.10, godz. 19:00
  • DKF Megaron, kino 60 krzeseł, Gorzów Wielkopolski ? 23.10, godz. 18:00
  • Festiwal Tofifest, kino Niebieski Kocyk, Toruń ? 25.10, godz. 18:15

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg izoluje ich świat, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów. Oglądamy hipnotyzujący obraz relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób ? ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji współgrają z fascynującym portretem małżeńskim, opartym na mistrzowskich dialogach. Ludzkie emocje i namiętności wpisane w monumentalną i dziką przyrodę prowincjonalnej Turcji są pełne napięcia w każdej minucie filmu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=gsN9KNWr_gw[/youtube]

Premiera Zimowego snu odbyła się podczas 67. Festiwalu w Cannes, gdzie film nagrodzono Złotą Palmą oraz nagrodą FIPRESCI. To druga Złota Palma w dorobku reżysera ? pierwszą otrzymał za reżyserię filmu Trzy małpy. Z kolei Uzak oraz Pewnego razu w Anatolii otrzymały nagrody Grand Prix canneńskiego festiwalu. W swojej dotychczasowej karierze Nuri Bilge Ceylan był nagradzany na festiwalach w Cannes, Berlinie, Karlowych Warach, San Sebastian. Łącznie zdobył 13 nagród, a także liczne nominacje, w tym do nagród Film Independent i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz