Zima w mieście, w Multikinie.

Jeśli zima w mieście, to najlepiej z filmem. A skoro z filmem ? to w Multikinie. Począwszy od 25 stycznia, każdego dnia ferii na wszystkich młodych kinomanów czeka specjalna oferta filmowa: Maraton Filmowy z Biurem Detektywistycznym Lasego i Mai, najlepsze filmy festiwalu Kino w Trampkach oraz przygody Alberta Albertsona!

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Dla wszystkich młodych kinomanów Multikino przygotowało nie lada atrakcje ? specjalne projekcje najlepszych filmów dziecięcych i młodzieżowych z całego świata.

W repertuarze: Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy (Sekret rodziny von Broms, Cienie nad Velleby, Stella Nostra, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund), Tęcza, reż. Nagesh Kukunoor Mecz o wszystko, reż. Jay Shapiro Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. Boudewijn Koole wybrane miasta (dla dzieci od 4 lat): Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, reż. Toril Kove

Ceny biletów: Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy ? 19 zł (jeden bilet na trzy filmy!) Pozostałe filmy: 12 zł

Opisy filmów: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2013, 80 min. wersja językowa: polski lektor Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

Młodzi detektywi Lasse i Maja odnajdują w podziemiach kościoła tajemniczą szkatułę wraz z jeszcze bardziej tajemniczym listem. Szkatuła, należąca do rodziny von Broms, przeleżała w podziemiach 250 lat. Wkrótce do Valleby przybywają potomkowie Alexandra von Broms, który ją tam ukrył. Każdy z nich rości sobie prawa do szkatuły, której jednak nie udaje się otworzyć. Jednocześnie zaczynają ginąć cenne złote sygnety należące do członków rodziny von Broms, a w końcu sama szkatuła. Każdy z von Bromsów wydaje się być podejrzany, a przecież wyraźnie ze sobą rywalizują. Czy Lassemu i Mai uda się rozwikłać tę zagadkę? I co tak naprawdę kryje się w szkatule?

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2014, 80 min. wersja językowa: polski lektor Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

Do małego miasteczka Valleby ma przyjechać ekipa prestiżowego domu aukcyjnego. Tymczasem, jak wieść niesie, z więzienia wyszedł właśnie niezwykle sprytny złodziej sztuki o pseudonimie Sztuka Cienia. Komendant policji instaluje w muzeum, gdzie przechowywane będą obiekty aukcyjne, najwyższej klasy alarmy. Jego posterunkowi grozi likwidacja, musi więc udowodnić, że potrafi zadbać o bezpieczeństwo w Valleby. Gdy jednak obiekty aukcyjne zaczynają znikać jeden po drugim, jedyna nadzieja w młodych detektywach Lassem i Mai. Czy odnajdą skradzione przedmioty? I czy uda się przywrócić do pracy skompromitowanego komendanta?

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2015, 80 min. wersja językowa: polski lektor Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

W małym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni ? Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Tęcza Reżyseria: Nagesh Kukunoor produkcja: Indie 2015, 106 min Rekomendacja wiekowa: od 8 lat Pari ma 10 lat i młodszego brata Chatu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

Mecz o wszystko Reżyseria: Jay Shapiro produkcja: USA 2015, 75 min Rekomendacja wiekowa: od 9 lat Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie. Trener George Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem ? to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje w nich lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności. Kauwboy. Chłopiec i kawka Reżyseria: Boudewijn Koole produkcja: Holandia 2012, 78 min Rekomendacja wiekowa: od 11 lat Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury. Młoda kawka wypada z gniazda? Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli taty małego ptaszka. Kawka nie mogła trafić lepiej! 10 ? letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, ale Jojo też już nie jest małym chłopcem ? ma poczucie odpowiedzialności, swoje uczucia i swoje zdanie. Czy ojciec weźmie to pod uwagę i zmieni stosunek do syna?

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie reżyseria: Toril Kove produkcja: Norwegia 2013, 72 min rekomendacja wiekowa: od 4 lat To jest Albert Albertson. Lat sześć. Albert marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie? A więc hokus-pokus, Albercie Albertsonie? Hokus-pokus, Albercie Albertsonie to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström (Wyd. Zakamarki). Pisarka i jednocześnie autorka ilustracji otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień. Przygody Alberta przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i rozeszły się w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami. Hokus-pokus? to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz