„Ziarno prawdy” – pokazy przedpremierowe w kinie Atlantic

Kino Atlantic zaprasza na: pierwsze w Warszawie pokazy przedpremierowe filmu połączoną z promocją książki ?Ziarno Prawdy?

Pokazy: sobota 24 stycznia godz. 21:00 niedziela 25 stycznia godz. 18:30

Przyjdź do Kina Atlantic i zobacz jako pierwszy film.

Reżyseria: Borys Lankosz Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski, Borys Lankosz Obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Zohar Strauss.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej. "Ziarno prawdy" ma w sobie wszystko, co interesuje mnie w kinie: ważny temat, wciągającą intrygę, świetnego, nietuzinkowego bohatera i kapitalną konstrukcję ? mówi reżyser filmu, Borys Lankosz.W roli prokuratora Teodora Szackiego zobaczymy Roberta Więckiewicza,  obecnie jednego z najciekawszych polskich aktorów. Towarzyszyć mu będą: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Zohar Strauss, a także Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński i Arkadiusz Jakubik. Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan ? współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia "Życia Pi" oraz takich obrazów jak: "Transformers", "Nixon" i "Wrogowie publiczni". Muzykę do wyczekiwanej ekranizacji drugiej części trylogii Zygmunta Miłoszewskiego stworzył Abel Korzeniowski - dwukrotnie nominowany do nagrody Złotego Globu autor oprawy muzycznej m.in. do "Samotnego mężczyzny" Toma Forda oraz wyreżyserowanego przez Madonnę "W.E. Królewskiego romansu".

Pokazy: sobota 24 stycznia godz. 21:00 niedziela 25 stycznia godz. 18:30

BILETY 30 PLN ? bilet normalny 24 PLN ? bilet ulgowy (Karta Kinomana, Studenci, Seniorzy)

Zakup oraz rezerwacja biletów w kasach kina i na stronie internetowej!

Polecamy książkę ?ZIARNO PRAWDY? Zygmunta Miłoszewskiego

Autorem plakatu filmowego wykorzystanego na okładce książki jest: Tomasz Opasiński. Wydawnictwo W.A.B.

Jest wiosna 2009 roku, prokurator nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna ?nowe wspaniałe życie", ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiara to sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. Dochodzenie napotyka piętrzące się przeszkody i ścianę milczenia, a jednocześnie towarzyszy mu gorączka medialna. Ważnym kontekstem staje się bolesny splot relacji polsko-żydowskich oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej...

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz