Żeglarz, który przetarł szlaki. „Wyprawa Magellana” – przebojowa animacja o pierwszej podróży dookoła świata. Już w kinach

Żeglarz, który przetarł szlaki odkrywcom

Wyprawa Magellana” – przygodowa animacja z okazji 500. rocznicy pierwszej podróży dookoła świata

Po raz pierwszy wypłynął na morze, gdy miał 25 lat. Czternaście lat później, w 1519 roku, chcąc dotrzeć do Moluków – czyli bogatych w goździki i pieprz indonezyjskich Wysp Korzennych – przetarł szlaki dla współczesnych obieżyświatów. Ferdynand Magellan, portugalski żeglarz w hiszpańskiej służbie, dokładnie 500 lat temu jako pierwszy pierwszy opłynął świat dookoła, przyczyniając się w ten sposób do obalenia teorii, że Ziemia jest płaska. Po drodze musiał zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami: ulewnymi deszczami, nieznośnym głodem, wrogimi plemionami, groźnymi chorobami, buntami na pokładzie i nieustępliwą choroba morska. Był jednak wystarczająco odważny, by żeglować po najbardziej egzotycznych i tajemniczych zakątkach świata. Wraz ze swoją załogą, w tym równie śmiałym współpracownikiem Juanem Sebastianem Elcano, przeżył dziesiątki przygód i poznał wspaniałość świata. Jak wyglądała jego podróż, co przeżył po drodze, co widział i kogo spotkał Ferdynand Magellan, po raz pierwszy opływając świat dookoła? Odpowiedź w przebojowej, pełnej humoru i miłości animowanej megaprodukcji Wyprawa Magellana”. Już w kinach!

Wyprawa Magellana – oficjalny zwiastun

Stań za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz