„Ze wszystkich sił” – premiera polskiego zwiastuna

?Ze wszystkich sił? w reżyserii Nilsa Taverniera to wzruszająca historia walki o wspólne marzenia i jedność rodziny. Z każdą minutą akcja filmu oddala się od dramatycznego punktu wyjścia. Niesie ze sobą mocną dawkę sportowych emocji, optymizm i radość życia. Film trafi do kin 10 kwietnia 2015 roku. Prezentujemy zwiastun filmu.

W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie. Jednak, przede wszystkim, to ?feel-good movie?! Choć punkt wyjścia jest dramatyczny, opowieść jest piękna, wzruszająca i zabawna. Wychodzimy z kina gotowi, by kochać innych! ? mówi Alexandra Lamy, francuska aktorka grająca w filmie rolę matki.

OPIS FABUŁY:

Julien, jak wszystkie nastolatki, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża, rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna, rodzinę. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

Zapragnąłem opowiedzieć taką historię, której bohaterowie nie są ani nadzwyczajni, ani banalni ? mówi reżyser filmu Nils Tavernier. To mógłby być ktokolwiek spośród nas. Chciałem nakręcić film, którego bohater jest wprawdzie upośledzony, ale szybko o tym zapominamy. Widzimy różnicę, patrząc na niego, ale kiedy go akceptujemy, dostajemy w zamian energię i zapominamy o kalectwie. To wspaniałe ? dodaje.

HISTORIA PRZEMIANY:

Historia pokazanej w filmie rodziny opowiada przede wszystkim o niepełnosprawnym nastolatku, dzięki któremu jego rodzice odkrywają kim naprawdę są, wspólnie realizują marzenia i cementują wzajemne relacje.

W wielu rodzinach, które muszą się zmierzyć z kalectwem, zaobserwowałem energię, z jaką dziecko dąży do zmian. Nie ma na to reguły; niektóre dzieci pozostają w stanie głębokiego smutku z powodu swej sytuacji, jednak historia rodziny pokazanej w filmie, opowiada o chłopaku, który ujawnia rodzicom kim naprawdę są. Dzięki niemu, zapominają o uprzedzeniach na swój temat i odnajdują się w tym, co w nich najpiękniejsze. To wspaniałe, że 18 latek może radykalnie odmienić los swego ojca, którego konstrukcja psychiczna, ucieczka z domu i wyparcie rzeczywistości, ewoluują pod wpływem syna ? mówi reżyser filmu, Nils Tavernier.

SPORTOWE EMOCJE:

Powodem przemiany kochającej się francuskiej rodziny są wspólne przygotowania ojca i syna do triatlonu IRONMAN. Uczestnictwo w prestiżowym konkursie w Nicei jest marzeniem wielu fascynatów sportu ? wymaga fizycznej siły, żelaznej woli i oddania idei walki z własną słabością.

Pierwszy dzień zdjęciowy był dniem startu wyścigu IRONMAN. Siedem kamer, transmisja na żywo, wokół 2700 zawodników. Fantastyczny dzień: byłem pod wrażeniem ludzi, którzy decydują się na taki wysiłek, chcąc pokonać samych siebie ? relacjonuje Jacques Gamblin, aktor grający w filmie rolę ojca. Niezwykła chwila, kiedy widzimy zawodników wychodzących z wody, po przepłynięciu 3,8 km. Wiemy przecież, że mają jeszcze przed sobą kilometry na rowerze, a na koniec maraton. Są niesamowici: postawili sobie cel, przygotowali się, walczą, by osiągnąć coś tajemniczego i bardzo osobistego. Można by powiedzieć, że to mityczne spotkanie z samym sobą. Reżyserowi udało się oddać nastrój 16 godzin tych zawodów w ostatniej sekwencji filmu. Wygląda to naprawdę dobrze na ekranie: widz walczy razem z naszymi bohaterami. Mam wrażenie, że jest to wielką zaletą filmu ? dodaje.

OBSADA:

Warunkiem sukcesu filmu była doskonale dobrana obsada. Role rodziców reżyser powierzył Aleksandrze Lamy oraz Jacquesowi Gamblinowi.

Jacques miał odpowiedni dla tej postaci wiek i fizjonomię. Ma surowe rysy, które szybko rozpromienia uśmiech. Jest jeszcze bardzo chłopięcy: zachował umiejętność zachwycania się i radość z przygody. To aktor, który potrafi się wzruszać pod wpływem gry partnera. Taki bohater był mi potrzebny. Alexandra była wspaniała w filmie ?Les Infid?les? (?Niewierni?), w którym zagrała z ogromną wrażliwością i szczerością. Zwykle widujemy ją w rolach brawurowych, a to był chyba pierwszy film, w którym wykorzystano jej powściągliwość i szczerość. To mnie zachęciło do powierzenia jej roli matki ? podsumowuje reżyser filmu, Nils Tavernier.

Rola nastolatka, który odmienia swoją rodzinę, Juliena Amblarda, została obsadzona po blisko pięciu miesiącach poszukiwań.

Z pięcioma współpracownikami, przemierzaliśmy Francję przez prawie pięć miesięcy ? relacjonuje reżyser. Odwiedziliśmy 170 ośrodków, by wreszcie znaleźć chłopaka z widocznym upośledzeniem ruchowym. Prosiłem młodzież, o przysyłanie mi swoich zdjęć. Fabien przysłał mi teledysk nakręcony z kolegami, na którym było widać jak szaleje na swoim wózku inwalidzkim! Miał rozbrajający uśmiech. Zrobiliśmy próbne zdjęcia i już było wiadomo, że bije od niego blask. Dla mnie Fabien jest jak słońce. Potem należało sprawdzić czy będzie w stanie zagrać postawy i emocje, których nie odczuwał wobec rodziców. Niepełnosprawnym z mózgowym porażeniem dziecięcym trudniej jest objawiać emocje, których nie odczuwają. Przez cztery miesiące wspólnie ćwiczyliśmy także wymowę i interpretację. Podczas zdjęć Fabien zjednał sobie ekipę: gromadził wszystkich wokół siebie, bez względu na wiek i środowisko, partnerów filmowych i techników ? dodaje Nils Travenier.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=oFb8FAEfr_Q[/youtube]

Zapraszamy na fan page filmu: https://www.facebook.com/ZeWszystkichSil

?ZE WSZYSTKICH SIŁ? Premiera: 10 kwietnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz