Zdzisław Beksiński w „Łowcy czarownic”!

Zdzisław Beksiński ? jeden z najsłynniejszych polskich malarzy, rzeźbiarzy i fotografików. Vin Diesel ? jedna z najbardziej znanych gwiazd kina akcji. Co łączy te dwie osobowości? Łowca czarownic z ?udziałem? Beksińskiego w kinach już 23 października.

Królowa Czarownic to obok Kauldera (Diesel) główna postać ?Łowcy czarownic?. To z nią Kaulder stoczy największą walkę o dobro ludzkości. Zarówno kostiumy, charakteryzacja, jak i wygląd przestrzeni zamieszkiwanej przed Królową Czarownic zostały zainspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego. Artysta w swoich pracach często wykorzystywał biomorficzne kształty, jego styl określany jest jako dystopijny surrealizm.

Zdjęcia do ?Łowcy czarownic? trwały ponad rok. Większość scen kręconych była w Pittsburgu, który w dużej mierze udawał Nowy Jork. Za wykreowanie świata czarownic odpowiedzialna była Julie Berghoff, scenografka która na swoim koncie ma już takie hity jak ?Piła?, ?Martwa cisza? czy ?Apocalypto?.

Berghoff tworzyła świat na podstawie szczegółowych storyboardów stworzonych przez Brecka Eisnera, reżysera filmu.

Beksiński był niezwykle mrocznym i szalonym artystą, tworzył absolutnie piękne i uderzające dzieła. Bardzo nowoczesne, a nawet wyprzedzające swoją epokę, mówi Berghoff.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=-6TVK0vUrvY[/youtube]

Za charakteryzację odpowiedzialny był Justin Raleigh. Z Jake?a Gyllenhaala zrobił żołnierza twardziela w filmie ?Jarhead ? Żołnierz piechoty morskiej, Alexander Skarsg?rd stał się dzięki niemu prawdziwym wampirem w ?Czystej krwi?, a Ewan McGregor przemieniał się w ?Dużej rybie?.

Breck pokazał mi surrealistyczne i urzekające mroczne obrazy Beksińskiego. Zainspirowały mnie do stworzenia unikalnego wyglądu Królowej oraz jej świata, powiedział Raleigh.

"Łowca czarownic" na ekranach kin już 23 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz