Zbrodnia i tajemnica w nowym, odważnym zwiastunie „Sług bożych”

?Sługi boże?, kryminał z Bartłomiejem Topą jako nieustępliwym komisarzem Warskim, wejdzie do kin już 16 września. W śledztwie w sprawie tajemniczych śmierci kobiet doświadczonemu policjantowi pomagać będzie młoda analityczka ? w tej roli Julia Kijowska. Na ekranie zobaczymy również Małgorzatę Foremniak, Henryka Talara, Adama Woronowicza oraz Krzysztofa Stelmaszyka. Prezentujemy zwiastun oraz plakat filmu.

kadr z filmu "Sługi boże"

?Sługi boże? to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Widzowie za granicą zobaczą film już 16 września dzięki Phoenix Productions. Docelowo ?Sługi boże? trafią tam do ponad 100 kin.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=8CfGRQDuW4w[/youtube]

Jest to tytuł dla osób poszukujących w kinie emocji i trzymających w napięciu historii. Wątki kryminalne, które zataczają szerokie kręgi, składają się na nieoczywistą fabułę i zagadkę, której rozwiązania trudno się domyślić. Służby specjalne, Bank Watykański, agenci Stasi to tematy, które stale goszczą w mediach, a rzadko, mimo swej aktualności, są poruszane w filmach. ? mówi Bartłomiej Topa. Komisarz Warski, którego gra w filmie, za wszelką cenę dąży do rozwiązania zagadki, dlaczego kolejne kobiety giną w identyczny sposób.

Małgorzata Foremniak w filmie wciela się w postać seksownej psycholog, Joanny Stanisz. Realizowaliśmy sceny trudne fizycznie, po których miałam udokumentowane obrażenia w postaci siniaków. Było trochę strachu ? jak to zrobić ciekawie i zachować wszystkie tematy, które ja i reżyser chcieliśmy zachować w tym drastycznym obrazie ? ale ja takie sceny uwielbiam. ? mówiła o pracy na planie.

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz