„Zbrodnia” w AXN od października!

Wczoraj w Forcie Skolonickiego odbyła się uroczysta premiera nowej, lokalnej produkcji AXN ? ?Zbrodnia?. Stacja ta znana jest z seriali szybkich, dynamicznych, w których popełniona zbrodnia natychmiast zostaje ukarana. Tym razem postanowiono wyruszyć w nie tak odległe skandynawskie klimaty, gdzie akcja powoli snuje się, niespiesznie odkrywa poszczególne elementy układanki, przez co stopniowo buduje napięcie.

 

Jest słoneczny, letni poranek, kiedy beztroskie chwile spędzone z rodziną zmieniają się w pełne tajemnic śledztwo. Agnieszka (Magdalena Boczarska) odkrywa ciało, które unosi się w morskiej wodzie, a do rozwiązania tej zagadki zostaje zaangażowany Tomasz Nowiński (Wojciech Zieliński) z gdyńskiej policji.

Podzielenie fabuły na trzy odcinki daje czas i swobodę wolnego opowiadania, kiedy każdy krok i odkrycie daje więcej pytań niż odpowiedzi. Policjanci idą po nitce do kłębka bez burzliwych pościgów czy efektownych badań, rozwiązań. Greg Zgliński skupia się na człowieku i jego działaniu, wybiórczo prezentując rzeczywistość.

Punktem wyjścia do powstania scenariusza była książka "Na spokojnych wodach" Viveci Sten i serial "Morden i Sandhamn". Choć założenia niosą nadzieję na produkcję w duchu skandynawskim, to mimo wszystko tajemniczy klimat rozmywa się z biegiem czasu, aby ujawnić się na zakończeniu odcinka w tak zwanym cliffhanger. To nierówne tempo może być nużące,a uczucie nijakości wzmaga mdła kolorystyka szarego i przygnębiającego Pomorza.

Uwagę do "Zbrodni" przyciąga obsada, która gra w oparciu o półtony, nie jest wyrazista, zdaje się zlewać z tłem. Na tym bezbarwnym tle wyróżnia się Wojciech Zieliński, którego bohater będąc na życiowym zakręcie wiarygodnie wpisuje się w atmosferę przygnębienia i destrukcji.

Galeria zdjęć/fot. Małgorzata Czop

Pierwszy odcinek stawia pytania, zasiewa wątpliwości, ale nie do końca spełnia oczekiwania, przez co zwiększa wymagania względem kolejnych części. Czy "Zbrodnia" będzie w stanie im sprostać? O tym przekonamy się w październiku. Emisja od 16 października na AXN.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz