Za młody na egzorcyzmy, za stary na seks?! Hugh Grant ofiarą klątwy „wiecznego chłopca”!

Choć trudno w to uwierzyć, wieczny chłopiec współczesnego kina ? Hugh Grant ? przekroczył już pięćdziesiątkę. W niedawnym wywiadzie dla BBC, gdzie promował komedię ?Scenariusz na miłość?, aktor opowiadał o swej ?wiekowej klątwie?, egzorcyzmach i dylematach, jakie niosą łóżkowe sceny ze studentkami.

?Zawsze wyglądałem na młodszego niż jestem. W wieku 14 lat brano mnie za dziewięciolatka, a później też nie było lepiej. Nie chciano mi sprzedawać alkoholu. A na seans ?Egzorcysty? nie zostałem wpuszczony, bo pani w kasie kina uznała, że jestem za młody na takie filmy.?

?Dziś sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Oglądając ?Scenariusz na miłość?, odniosłem wrażenie, że miłosna scena, w której ląduję w łóżku z dużo młodszą studentką (graną przez Bellę Heathcote, lat 27) wywołała jakieś napięcie wśród publiczności. Czyżbym wkroczył na terytorium, w którym facetowi w moim wieku nie wypada zbliżać się do tak młodych kobiet?? ? śmieje się aktor.

W ?Scenariuszu na miłość?, najnowszym dziele hollywoodzkiego specjalisty od komedii Marca Lawrence?a, brytyjski wieczny chłopiec wciela się w scenarzystę Keitha Michaelsa, rozchwytywanego laureata najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata ? Oscara. Piętnaście lat temu miał świat u stóp, teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało z czasów chwały, to zawyżone poczucie własnej wartości. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy, przyjmuje ofertę poprowadzenia kursu pisania scenariuszy na niewielkiej uczelni. Selekcja na zajęcia, prowadzona osobiście przez ?profesora?, opiera się na prostych zasadach ? przyjęte zostają tylko ładne kobiety i brzydcy mężczyźni. Jednak wkrótce Keith, czarujący kursantki swoją hollywoodzką przeszłością, sam ulegnie czarowi jednej z nich (Marisa Tomei).

SCENARIUSZ NA MIŁOŚĆ w kinach od 28 listopada

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz