?Wzruszający i godny Oscarów? – imponujący obsadą ?Kamerdyner? na polskim plakacie (w kinach od 26 grudnia 2013)

 Zmieniła się data premiery filmu ?Kamerdyner? (?The Butler?). Uchodzący za jednego z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej obraz trafi na nasze ekrany 26 grudnia. Dziś zaprezentowano jego oficjalny, polski plakat.

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser i producent Lee Daniels (?Hej, Skarbie?, ?Czekając na wyrok?) przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa (laureat Oscara i Złotego Globu ? Forest Whitaker), który w latach 1957-1986 był kamerdynerem siedmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Film, porównywany przez zagranicznych krytyków do przeboju ?Jak zostać królem?, już teraz uchodzi z jednego faworytów Nagród Akademii, zaś grająca żonę tytułowego bohatera Oprah Winfrey typowana jest jako jedna z najmocniejszych kandydatek do Oscara. Danielsowi udało się zgromadzić prawdziwie imponującą obsadę, w której, poza Whitakerem, znalazło się czterech innych zdobywców Oscara ? Robin Williams, Jane Fonda, Vanessa Redgrave i Cuba Gooding Jr, wspieranych przez takie osobowości świata show-biznesu, jak: Lenny Kravitz, Mariah Carey i nominowana do Oscara oraz Złotego Globu Oprah Winfrey. ?Kamerdyner? przez blisko miesiąc był numerem jeden box office?u w USA, zwracając koszty produkcji już pierwszym tygodniu wyświetlania, a teraz bije rekordy frekwencji w kolejnych krajach europejskich.

 W 1926 roku młody Cecil opuszcza skonfliktowane na tle rasowym południe USA, szukając szansy na lepsze życie. Wkrótce otrzyma niezwykły dar od losu. Zostanie kamerdynerem w Białym Domu, stając się naocznym świadkiem wydarzeń, które na zawsze zmienią oblicze współczesnego świata. Gdy kolejni prezydenci USA zmagają się ze skutkami zabójstwa Johna F. Kennedy'ego, Martina Luthera Kinga i kontrowersjami narosłymi wokół wojny w Wietnamie i afery Watergate, Cecil ? wspierany przez kochającą żonę Glorię (Oprah Winfrey) ? musi podjąć trudną walkę o dobro i szczęście rodziny, któremu na drodze stanie jego własne, bezgraniczne oddanie pracy.

?Porywające widowisko?

David Denby, New Yorker

?Znakomity?

Mara Reinstein, Us Weekly

?Poruszający i pełen emocji?

Andrew L. Urban, Urban Cinefile

?Scenariusz, reżyseria i gra aktorska, wszystko na oscarowym poziomie?

Gary Wolcott, Tri-City Herald

?Dzieło wizjonerskiego reżysera?

Clay Cane, BET.com

?Oscar dla Whitakera?

Diana Saenger, ReviewExpress.com

?Film o niespotykanym wdzięku?

Tom Long, Detroit News

?Prawdziwa gwiazdorska plejada?

Nell Minow, Beliefnet

?Wzruszający i godny deszczu Oscarów?

Claudia Puig, USA Today

 

?Błyskotliwy i przekonujący?

A.O. Scott, New York Times

?Musicie to zobaczyć!?

Jocelyn Noveck, Associated Press

?Wciągający i ekscytujący?

Todd McCarthy, Hollywood Reporter

?Polecam!?

Lou Lumenick, New York Post

?Fenomenalna kreacja Whitakera?

Scott Foundas, Variety

 

?Kamerdyner?  w kinach od 26 grudnia 2013

źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz