Wystartował Festiwal AfryKamera w Warszawie!

Wczoraj oficjalnie został otwarty 10. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera. Widzowie oraz zaproszeni goście tłumnie przybyli do warszawskiej KINOTEKI, gdzie obejrzeli dokument ?Virunga? w reż. Orlando van Einsiedel. Po filmie na uczestników czekał poczęstunek w postaci etiopskich przysmaków, przygotowany przez Restaurację Abyssinia. Przed nami jeszcze wiele znakomitych i ważnych filmów, spotkania z twórcami oraz wydarzenia towarzyszące.

Program projekcji znajduje się na stronie festiwalu: www.afrykamera.pl. Bilety można kupić i rezerwować poprzez stronę kina: http://www.kinoteka.pl/repertuar.

24.04 o godz. 20:45 odbędzie się pokaz dokumentu ?KOZA ZA GŁOS" pełen humoru film, który w krzywym zwierciadle wyborów na przewodniczącego szkoły ukazuje współczesną  kenijską scenę polityczną. Po filmie odbędzie się spotkanie z Jeroenem van Velzenem, które poprowadzi dziennikarka filmowa Anna Serdiukow.

Rozpoczęliśmy również zbiórkę na rzecz Parku Narodowego Virunga, ostatniego miejsca na ziemi, w którym żyją goryle górskie. Zebrane darowizny przyczynią się do ochrony jednych z najcenniejszych zasobów naturalnych świata. Środki zostaną przekazane bezpośrednio do Parku Narodowego Virunga, gdzie zostaną wydatkowane na bieżące koszty operacyjne. Dzięki tym środkom możliwa jest stała ochrona środowiska naturalnego, sierocińca goryli oraz finansowanie strażników i ich rodzin. Informacje w jaki sposób można włączyć się w zbiórkę znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (http://www.afrykamera.pl/aktualnosci/zbi%C3%B3rka-na-rzecz-parku-narodowego-virunga)

Festiwal Afrykamera, to również ciekawe wydarzenia towarzyszące, przesyłam program na najbliższe dni:

?Oczami ferendżi?. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 kwietnia o godz. 16.30 w Południku Zero (ul. Wilcza 25). Wstęp wolny.

Jest w Afryce kraj, który nigdy nie został trwale skolonizowany. Jest w Afryce kraj, w którym chrześcijaństwo było już starą religią, gdy u nas nikt nie słyszał jeszcze o Chrystusie. Kraj, gdzie nocą ulice stolicy zamieniają się w bieżnie, na których młodzi chłopcy marzą o karierze olimpijskiej. Kraj oparty o nieboskłon szczytami Gór Siemen, nazywanych Dachem Afryki. Kraj, którego dumni mieszkańcy wywodzą swój rodowód od biblijnego króla Dawida. Kraj, w którym pasterz Kaldi odkrył nasiona kawy. Miejsce,  gdzie semickie plemiona wymieszały się z czarnymi ludami południa, tworząc niepowtarzalną mieszankę o nazwie Etiopia.

O swojej podróży po Etiopii opowie Agnes Lecznar-Wons, od kilku lat związana z biurem podróży AFRICA line oraz Incentive Care.

Warsztaty językowo ? kulturowe. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (piątek) godz.16.00 w Południku Zero (ul. Wilcza 25). Wstęp wolny!

Etiopia to kraj niezwykle zróżnicowany kulturowo i językowo. Oprócz urzędowego języka amharskiego używanego głównie przez Amharów oraz mieszkańców miast, istnieje około 80 innych języków. W powszechnym użyciu jest też język angielski. W Etiopii funkcjonują trzy systemy zapisów - alfabet łaciński, pismo arabskie oraz etiopski sylabariusz. W czasie warsztatów zamienimy się przez chwilę w etiopskich uczniów i będziemy mieli możliwość poznania pisma etiopskiego w praktyce.

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem praktycznych informacji o Etiopii oraz do tych, którzy planują swoją podróż do tego kraju.

Spotkanie poprowadzi Kinga Turkowska, absolwentka historii i afrykanistyki.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz