„Wyścig” wjeżdża na podium światowych rankingów

Już 8 listopada na polskie ekrany trafi Wyścig w reżyserii Rona Howarda. Ta oparta na faktach historia kierowcy Formuły 1, Nikiego Laudy, zdążyła sobie już zdobyć uznanie zagranicznych krytyków. Czyżby był to kamień milowy w karierze Chrisa Hemswortha?

Wyścig na prestiżowym portalu Rotten Tomatoes zyskał rekordowy wynik (aż 90% pozytywnych opinii). ?To napompowany adrenaliną triumf kina? pisze Totalfilm, a Variety dodaje: ?to rozrywka na wysokich obrotach, zrealizowana z taką wprawą, że wbije w fotel nawet tych, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli wyścigu samochodowego?. To film ?szybki, ryzykancki, mroczny i niebezpieczny? podkreśla Time Out. Dziennikarze docenili też obsadę. W głównych rolach wystąpili Chris Hemsworth oraz Daniel Brühl. ?Są znakomici! Pierwszy jako nieokiełznany hedonista z Wielkiej Brytanii ? James Hunt, a Daniel jako precyzyjny strateg z Austrii ? Niki Lauda? ? wychwala The Hollywood Reporter.

Źródło: ITI Cinema

Tak pozytywne wrażenia mogą być zasługą światowej klasy twórców, zarówno Rona Howarda (Oscar za Piękny umysł), jak i dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty, Petera Morgana. Wyścig zabiera widza tam, dokąd nie docierają kamery transmitujące wyścigi Formuły 1. Pokazuje prywatne życie kierowców ? ich słabości i zmagania na granicy wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

Źródło: materiały prasowe.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz