Wyjątkowy koncert Placebo w kultowej serii ?MTV Unplugged? przedpremierowo 25 listopada na Wielkim Ekranie Multikina!

Kiedy zespół Placebo otrzymał zaproszenie do występu w ramach ?MTV Unplugged? dla Briana Molko było jasne, że nie chce po prostu odegrać akustycznych wersji swoich największych przebojów. Wizję Placebo i ich niespożyty apetyt na przygodę fani zespołu będą mogli zobaczyć przedpremierowo na Wielkim Ekranie 25 listopada w wybranych kinach sieci Multikino.

Wokalista Brian Molko wspomina ? ?wiedzieliśmy natychmiast, że nie wystarczy nam samo zagranie naszych piosenek przy pianinie?. A basista Stefan Olsldal dodaje ? ?kiedy tyko dowiedzieliśmy się, że zagramy ten koncert postawiliśmy sobie za cel mieć swój własny, znaczący wkład w historię MTV Unplugged?.

Efektem jest wyjątkowy występ w sercu Londynu ? miasta, w którym Placebo zagrali swój pierwszy w historii koncert. Wydarzenie zostało zrealizowane w The London Studios, ze spektakularną oprawą wizualną. Na scenie oprócz typowego akustycznego instrumentarium pojawia się cały szereg niecodzienne instrumentów ? jak np. zaskakująca kolorowa tuba niezwykle wzbogacająca brzmienie zespołu. ?Największym wyzwaniem było przearanżowanie utworów w nowy, atrakcyjny sposób. Sami też chcieliśmy dać się zaskoczyć? ? mówi Molko.

Artystyczna wizja Placebo i ich niespożyty apetyty na przygodę jest wprost zdumiewający. Z jednej strony zespół kipi prawdziwie rockową energią, z drugiej odkrywa swoją bardziej subtelną stronę ? jak np. w utworze ?For What It?s Worth? z delikatnym solo smyków, albo gdzie indziej wykorzystując arabskie i hinduskie instrumenty, które nadają znanym utworom zupełnie innego wymiaru. ?Przygotowania trwały miesiącami? ? wspomina Molko ? ?ciągle zmienialiśmy i przerabialiśmy utwory. Było to dla nas kompletnie nowe doświadczenie, daleko wykraczające poza naszą strefę komfortu?.

Na scenie zespołowi towarzyszył nowy perkusista ? Matt Lunn oraz kilkunastu zaproszonych muzyków. Na ?MTV Unplugged? Placebo zdecydowanie nie poszli na łatwiznę. Wręcz przeciwnie ? na warsztat wzięli nawet utwory, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo ? jak np. ?Bosco?. ?MTV Unplugged stało się dla nas okazją do zgłębienia naszej muzyki od akustycznej i bardziej eksperymentalnej strony? ? podsumowuje Molko.

?Placebo MTV Unplugged? będzie można zobaczyć przedpremierowo 25 listopada o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław Pasaż , Rybnik , Koszalin, Poznań 51, Zabrze, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin , Gdynia, Silver Screen Łódź, Rzeszów, Lublin, Katowice, Olsztyn.

Ceny biletów: Warszawa: 29 zł Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław: 26 zł Pozostałe: 22 zł

Na cykl Koncertów na Wielkim Ekranie w Multikinie zaprasza FCA Poland. Multikino i FCA Poland, producent zawsze gotowego do drogi nowego Jeepa? Renegade zapraszają fanów muzyki na Wielkim Ekranie w Multikinie do konkursu ?Jeep? w Multikinie? więcej informacji na: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/koncerty/jeep-w-multikinie-podczas-koncertow

Bilety na ?Placebo MTV Unplugged? w sprzedaży od 2 listopada. Można je nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz