Wyjątkowe pokazy filmu „Najlepsze Lata” („MID90S”) w cyklu mistrzowie kina mastercard już 23 i 30 września o godz. 19:30

W cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie w ostatnie dwa poniedziałki września będzie można obejrzeć reżyserski i scenograficzny debiut dwukrotnie nominowanego do Oscara Jonaha Hilla (znanego m. in. z takich filmów jak „Wilk z Wall Street” czy „Moneyball”). „Najlepsze lata” to tytuł niedostępny w Polsce w regularnej dystrybucji – pokazy w Multikinie to unikatowa okazja, by obejrzeć tę klimatyczną opowieść o dorastaniu w latach ’90.

Trzynastoletni Steve (Sunny Suljic) czuje się przytłoczony duszną atmosferą rodzinnego domu w Los Angeles. Wychowywany przez samotną matkę (Katherine Waterston), skonfliktowany ze starszym bratem (Lucas Hedges) szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu w muzyce i deskorolce. W grupie kilka lat starszych, doświadczonych skaterów nie tylko zyskuje akceptację i odkrywa tajniki dobrej jazdy, ale również poznaje smak wolności oraz związanych z nią pokus i niebezpieczeństw.

Słoneczna Kalifornia, charakterystyczna dla tamtych czasów taśma 16 mm, wyśmienita muzyka (rap współgra z Nirvaną; za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiedzialny jest m. in. Trent Reznor – lider zespołu Nine Inch Nails) – majstersztyk nie tylko dla tych, którzy dorastali w latach ’90.

Lata dzieciństwa, dla wielu wręcz mityczny czas szczęśliwości, u Hilla pokazane są z nostalgią i czułością, ale bez zbytniego sentymentalizmu. Czasem szorstko i brutalnie. Czasem w kontrze do oczekiwań – jak to w życiu. To nie są cudowne lata, to są „Najlepsze lata” – w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard jak zawsze ze wstępem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza już 23 i 30 września o 19:30.

Tytuł zostanie zaprezentowany w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz