Współzałożyciel Apple tańczył z gwiazdami

Współzałożyciel jednej z najpotężniejszych na świecie marek ? Apple ? i bezsprzecznie geniusz komputerowy tańczył z? gwiazdami.

Steve Wozniak wziął udział w Tańcu z gwiazdami w 2009 roku. Raz z powodu kontuzji wylądował w szpitalu. Kiedy tydzień później wrócił na parkiet, by zatańczyć salsę ze swoją partnerką, Katariną Smirnoff, nie dał rady przekonać sędziów do swojego talentu tancerskiego.  Ostatecznie na 13 par, zajął 10 miejsce.

Już 30 sierpnia na ekranach kin pojawi się film, oparty na historii życia Steve?a Jobsa, Steve?a Wozniaka i ich wspólnego projektu: firmy Apple. Woz, którego nazwisko nie jest tak popularne, jak nazwisko i postać Jobsa, jest w historii marki z logo nagryzionego jabłka tak samo ważne.

W 1976 roku Jobsowi udało mu się namówić Wozniaka, by założyli firmę. Pierwsze miesiące jej działania opłacili sprzedając busa marki Volkswagen (Jobs) i zaawansowany technologicznie kalkulator (Wozniak). Ryzyko się opłaciło. W 1980 roku, kiedy wypuścili na rynek komputer Apple II, ich firma weszła na giełdę. akcje wyceniono na 22 dolarów za sztukę; Steve Jobs, Steve Wozniak i ich wspólnik Mike Markkula na pierwszej sesji zgromadzili więcej kapitału, niż jakakolwiek inna spółka od czasów debiutu Ford Motor Company w 1956 roku.

"JOBS" to fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata ? Apple.

Był ekscentrykiem, buntownikiem, czasem szaleńcem. Zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć. Był niełatwym partnerem w biznesie i w życiu. Potrafił uszczęśliwiać, ale także okrutnie ranić najbliższych.

Założył firmę w garażu, by po kilku latach wprowadzić ją na giełdę i stać się milionerem. Wkrótce stracił jednak nad nią kontrolę i został usunięty z Apple. Jego charyzma działała nie tylko na inwestorów, ale także na kobiety. Potrafił je uwodzić, ale czy uszczęśliwiać? Nawet w sytuacji, która  innym wydawałaby się bez wyjścia, znalazł siłę, by po raz kolejny wspiąć się na szczyt, odzyskać Apple i zmienić kulejącą firmę w światową potęgę. Przeciwności losu zmieniły go jako człowieka, ale nie jako wizjonera. Dlatego to właśnie on przyniósł światu iPhone, Ipod i Ipad?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz