„Wolny strzelec” i „Paddington” nominowane do nagród BAFTA!

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) ogłosiła nominacje do najważniejszej nagrody filmowej w Wielkiej Brytanii. Szanse na statuetki mają dwie produkcje z Monolith Films ? ?Wolny Strzelec? i ?Paddington?. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 8 lutego.

 

Jest głodny sukcesu, ma niepohamowane ambicje i dla kariery jest w stanie zrobić wszystko. Louis Bloom zaczyna od poszukiwania jakiejkolwiek pracy, a kończy jako właściciel prężnie rozwijającej się firmy Video News Production. Bohater ?Wolnego strzelca? chełpi się swoim sukcesem. Jego kariera to jednak wypaczona wersja ?amerykańskiego snu??

W rolę bezwzględnego Louisa Blooma wcielił się Jake Gyllenhaal. Za swoje brawurowe wcielenie Gyllenhaala został nominowany do kolejnej (m.in. Złote Globy, Satelity, Critic?s Choice, Gotham) nagrody w kategorii Najlepszy Aktor. Jego filmowa partnerka Rene Russo, została także dostrzeżona przez Brytyjską Akademię i ma szanse na statuetkę w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Dodatkowo film walczyć będzie o nagrody w kategoriach: Najlepszy Scenariusz Oryginalny oraz Najlepszy Montaż.

W Wielkiej Brytanii zapanowała prawdziwa Paddingtonomania. Na ulicach Londynu, na każdym kroku, można spotkać figurkę Misia. W sklepach, na każdym rogu, sprzedają pomarańczową marmoladę wyprodukowaną w najdzikszych zakątkach Peru. Nic dziwnego, że od razu po debiucie, pełnometrażowa adaptacja przygód Paddingtona od razu stała się sukcesem! Podczas weekendu premierowego film zarobił ponad 5 mln funtów, zajmując pierwsze miejsce w brytyjskim box office. Nic dziwnego, że film ?Paddington? otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Brytyjski. Tę zabawną i wzruszającą opowieść polscy widzowie mogą cały czas podziwiać w kinach. Do tej pory film zobaczyło już 240 tysięcy widzów.

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (ang. British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) ? organizacja, przyznająca corocznie od 1948 roku nagrody w dziedzinie filmu, telewizji i mediów interaktywnych (gier komputerowych). prowadzi własną coroczną ceremonię rozdania nagród, nazwaną Britannia Awards.

Statuetka przypomina maskę teatralną, która wykonana jest ze złota. Oficjalna nazwa brytyjskiej statuetki to Złota Maska.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz