„Wolny strzelec”, „Głupi i głupszy bardziej”, „Jeziorak” – premiery kwietnia na Cineman VOD

Już od 1 kwietnia na Cineman VOD pojawiają się kolejne premierowe hity filmowe, a między nimi "Wolny strzelec" - głośny dramat kryminalny ze znakomitą rolą Jake'a Gyllenhaala. Także w kwietniu przypadają premiery: kontynuacji komedii z Jimem Carrey'em i Jeffem Danielsem - "Głupi i głupszy bardziej" oraz znakomitego, gorąco przyjętego przez krytykę polskiego kryminału "Jeziorak" w reżyserii Michała Otłowskiego.

"Wolny strzelec" w reżyserii i ze scenariuszem Dana Gilroya to opowieść o bezrobotnym Louisie Bloomie (Jake Gyllenhaal), który z braku perspektyw na znalezienie normalnej pracy, przypadkowo zostaje "wolnym strzelcem", zdobywającego, często w nielegalny sposób drastyczne materiały do telewizyjnych newsów. Wkrótce Louis z reportera zmienia się w żądną krwi miejską hienę.

Dan Gilroy nie tylko wyreżyserował doskonały film, ale także napisał do niego znakomity niezwykle realistyczny scenariusz, który Amerykańska Akademia filmowa doceniła przyznając mu nominację do Oscara 2015. Natomiast Brytyjska Akademia Filmowa poza przyznaniem Gilroy'owi nominacji do BAFTA za najlepszy scenariusz oryginalny, nominowała także Jake'a Gyllenhaala za brawurowo zagraną rolę główną, Rene Russo za rolę Niny Rominy, jak również Johna Gilroya (brata bliźniaka Dana) za mistrzowski montaż zdjęć.

W kwietniu na Cineman VOD nie zabraknie też filmów o zdecydowanie bardziej rozrywkowym charakterze. Jednym z nich jest komedia "Głupi i głupszy bardziej", czyli kontynuacja nieprawdopodobnych perypetii, niezapomnianych i jedynych w swoim rodzaju nieudaczników. W role Lloyda i Harry'ego wcielają się kultowi komicy Hollywood: laureat dwóch Złotych Globów Jim Carrey i czterokrotnie nominowany do tej nagrody Jeff Daniels. Po ponad 20 latach od ostatniej szalonej podróży niefrasobliwa dwójka przyjaciół ponownie rusza w drogę. Tym razem ich celem jest odnalezienie nieślubnej córki Harry'ego, która ma zostać dawcą nerki dla swojego wcześniej nieznanego tatusia.

Kolejnym premierowym filmem kwietnia jest "Jeziorak" w reżyserii debiutującego w filmie pełnometrażowym Michała Otłowskiego z rewelacyjnymi rolami Jowity Budnik i Sebastiana Fabijańskiego. Początkiem historii jest likwidacja leśnej bimbrowni, w wyniku której jeden z policjantów zostaje ranny, a przestępcy udaje się uciec. Sytuacja coraz bardziej się komplikuje, kiedy w dryfującej po jeziorze łódce znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny, a jednocześnie na posterunek dociera wieść, że na służbie zaginęło dwóch funkcjonariuszy. Wielowątkowe śledztwo wciąga widzów i przywodzi na myśl porównanie z głośnym "The Killing". Film był pokazywany na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni, gdzie Jowita Budnik otrzymała za swoją rolę Nagrodę Specjalną, a Złote Lwy za najlepszy debiut aktorski przypadły Sebastianowi Fabijańskiemu.

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na kwiecień to melodramat "Dla Ciebie wszystko" z Michelle Monaghan i Jamesem Marsdenem, dramat "Mapy gwiazd" Davida Cronenberga ze znakomitą kreacją tegorocznej laureatki Oscara Julianne Moore, niemiecki thriller "Who AM I. Możesz być kim chcesz", przebojowa francuska komedia "Za jakie grzechy, dobry Boże", kryminał z Samuelem L. Jacksonem "Na uwięzi" oraz fabularyzowany dokument będący portretem legendarnego rockmana, pisarza i kompozytora muzyki filmowej Nicka Cave'a "20 000 dni na Ziemi".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz