„Witaj w klubie” faworytem Oscarów, ma aż 6 nominacji!

?Witaj w klubie? faworytem Oscarów! Matthew McConaughey i Jared Leto już zgarnęli za swoje role Złote Globy, a teraz otrzymali nominacje do Oscarów. Ponadto ?Witaj w klubie? ma szansę na Oscary za: najlepszy film, scenariusz oryginalny, montaż i charakteryzację.

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Jak przepowiadali wcześniej krytycy Matthew McConaughey (Magic Mike, Pokusa, Uciekinier) ?tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostatnie nominację do Oscara? (The Telegraph).

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona ? ?Leto jest wprost cudowny jako ekscentryczny bohater drugoplanowy? (Hollywood Reporter). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey ?oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (?) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji? (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora ? ?ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (?), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto? (The Telegraph).

?Witaj w klubie? wejdzie do kin w Polsce 14 marca.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz