?Witaj w klubie? czeka na oscarową noc

?Tego filmu nie da się wypędzić z pamięci? ? ?Witaj w klubie? czeka na oscarową noc.

W związku ze zbliżającymi się Oscarami zapraszam do skorzystania z materiałów dotyczących filmu ?Witaj w klubie? nominowanego do tej nagrody aż w sześciu kategoriach.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się ile film otrzyma statuetek. Jest nominowany w kategoriach: najlepszy film, scenariusz oryginalny, najlepszy aktor pierwszo i drugoplanowy oraz montaż i charakteryzacja.

?Takiego aktorskiego duetu jak Matthew McConaughey (Ron) i Jared Leto (Rayon) nie widziałem na ekranie od lat. Obaj są nominowani do Oscara i obaj jak najbardziej słusznie? napisał Tomasz Raczek na swoim blogu. ?Tego filmu nie da się wypędzić z pamięci. Zakorzeni się w niej i będzie się trzymał naszych emocji, jak jego bohaterowie trzymali się życia. Kurczowo ale z fantazją?.

Na Oscary dla Matthew McConaugheya i Jareda Leto stawia także Jacek Sobczyński z Dziennika Bałtyckiego: ?Akademia kocha transformacje? wyjaśnia, a McConaughey nie tylko drastycznie schudł do roli, ale też zaczął wybierać inne propozycje filmowe: ?To jest czas Matthew McConaugheya. (?) Od kilku lat Teksańczyk zalicza niesamowitą passę rozpoczętą ?Zabójczym Joe?, a zakończoną będącym dziś na ustach wszystkich serialem ?True Detective?. Tego człowieka uwielbia cały świat?. Na temat Jareda Leto dodaje: ?Idol nastolatek stał się żelaznym kandydatem do zgarnięcia złotej figurki?. ?Stawiam na Jareda Leto? potwierdza Janusz Wróblewski w ?Polityce?.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=raGWQSoStbs[/youtube]

Obydwaj aktorzy za swoje role otrzymali już Złote Globy, w których wielu widzi zapowiedzi Oscarów.

?Witaj w klubie? to pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Jak przepowiadali wcześniej krytycy Matthew McConaughey (Magic Mike, Pokusa, Uciekinier) ?tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostatnie nominację do Oscara? (The Telegraph). 

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona ? ?Leto jest wprost cudowny jako ekscentryczny bohater drugoplanowy? (Hollywood Reporter). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey ?oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (?) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji? (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora ? ?ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (?), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto? (The Telegraph).

W kinach od 14 marca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz