Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów!

Kino po raz kolejny pośredniczy w ujawnianiu szczegółów największych i najważniejszych dziedzin sztuki. Tym razem przyszedł czas na bardzo bliskie spotkanie z malarstwem Johannesa Vermeera.

29 czerwca, g. 16.00 w warszawskim kinie Muranów, zaprezentowany zostanie film będący audiowizualną wycieczką po National Gallery w Londynie. Za pośrednictwem tego medium, każdy widz będzie miał niepowtarzalną okazję by zwiedzić wystawę ?Vermeer and Music?. Udział w seansie tego filmu to wyjątkowe, zmysłowe przeżycie, a jednocześnie duża dawka informacji na temat twórczości Vermeera, jednego z najbardziej fascynujących artystów wszechczasów ? Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografia artysty, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę, podczas której prace, tworzące ekspozycję, łączy jeden z ulubionych motywów artysty: muzyka. Widzowie kinowi ma dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD, będą mogli obejrzeć unikalny materiał pokazujący losy życia tajemniczego malarza i analizę jego najsłynniejszych prac.

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/72657096[/vimeo]

Cena biletu 35 zł

http://muranow.gutekfilm.pl

Jan Vermeer (1632 - 1675) to jeden z najsłynniejszych malarzy holenderskich, który tworzył w dobie Złotego Wieku. Dzieła Vermeera charakteryzują się unikalnym doborem i harmonią barw oraz zadziwiającym rozproszeniem światła. Jego życie owiane jest tajemnicą i niewiele o nim wiadomo. Ten niderlandzki artysta uwieczniał na płótnie przede wszystkim scenki rodzajowe, mistrzowsko wykorzystując do tego grę światła. W jego dorobku dominują portrety, szczególnie kobiet we wnętrzach mieszczańskich domów. Vermeer podejrzewany jest o używanie camera obscura (pierwowzór aparatu fotograficznego) do tworzenia swoich kompozycji, gdyż perspektywa jego dzieł jest idealna.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz