Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów: Vermeer i muzyka z National Gallery w Londynie

29 czerwca o godz. 16:00 w Kinie Muranów zaprezentujemy film będący audiowizualną wycieczką po National Gallery w Londynie. Za pośrednictwem tego medium każdy z widzów będzie miał niepowtarzalną okazję by zwiedzić wystawę "Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku". Udział w seansie tego filmu to wyjątkowe, zmysłowe przeżycie, a jednocześnie duża dawka informacji na temat twórczości jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów - Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografia artysty, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę, podczas której prace, tworzące ekspozycję, łączy jeden z ulubionych motywów artysty: muzyka. Widzowie kinowi ma dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD, będą mogli obejrzeć unikalny materiał pokazujący losy życia tajemniczego malarza i analizę jego najsłynniejszych prac. Cena biletu 35 zł. Oszałamiające malarstwo w jakości high-definition, na dużym ekranie. - This Is London Uczta dla oczu. - Globe and Mail, Canada

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/72657096[/vimeo]

Jan Vermeer (1632 - 1675) to jeden z najsłynniejszych malarzy holenderskich, który tworzył w dobie Złotego Wieku. Dzieła Vermeera charakteryzują się unikalnym doborem i harmonią barw oraz zadziwiającym rozproszeniem światła. Jego życie owiane jest tajemnicą i niewiele o nim wiadomo. Ten niderlandzki artysta uwieczniał na płótnie przede wszystkim scenki rodzajowe, mistrzowsko wykorzystując do tego grę światła. W jego dorobku dominują portrety, szczególnie kobiet we wnętrzach mieszczańskich domów. Vermeer podejrzewany jest o używanie camera obscura (pierwowzór aparatu fotograficznego) do tworzenia swoich kompozycji, gdyż perspektywa jego dzieł jest idealna.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz