Wielki sukces „Małego Księcia”! Ekranizacja arcydzieła z najlepszym otwarciem w historii dystrybutora Kino Świat!

W ślad za entuzjastycznymi recenzjami ?Małego Księcia? przyszedł frekwencyjny sukces filmu na krajowych ekranach. Adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów z doborową, pełną gwiazd obsadą dubbingu, po pierwszym weekendzie wyświetlania w Polsce uzyskała łącznie z pokazami przedpremierowymi wynik 88 000 widzów. Świetna frekwencja, uzyskana w niesprzyjającej aurze rekordowych upałów, stanowi najlepsze otwarcie filmu animowanego w całej historii dystrybutora ? firmy Kino Świat!

Wynik uzyskany przez najnowszy film twórców ?Kung Fu Pandy?, ?WALL-E?, ?Odlotu?, ?Iniemamocnych?, ?Shreka?, ?Zaplątanych? i ?Epoki Lodowcowej?, okazał się lepszy od dotychczasowych rekordzistów w tej kategorii, czyli ?Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę? i obrazu ?Zambezia?. Hitowe produkcje, dystrybuowane w minionych latach przez Kino Świat, wchodziły na ekrany kin z wynikami ? odpowiednio ? 73 i 74 tysiące widzów.

Udany debiut i polski sukces ?Małego Księcia? zwiastowały już pierwsze, bardzo dobre recenzje animacji. Mogliśmy w nich przeczytać, że: ??Mały książę? Marka Osborne?a to przede wszystkim arcydzieło o niezwykłej wizualności? (Wirtualna Polska). ?Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa? (Onet), która ?wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością?.

??Mały Książę? idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery?ego?. (Film.org.pl). ?Czytając kolejne karty, Osborne wizualizuje je, korzystając przy tym z animacji poklatkowej najwyższej próby? (Interia). ?Świetny poziom trzyma polski dubbing, w którym udział wzięli m.in. Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Małgorzata Kożuchowska i Robert Więckiewicz? (Gazeta.pl).

?Film Osborne'a jest imponującym hołdem dla książki Saint-Exupery'ego, a zarazem wzruszającą pochwałą zwykłej (a właściwie: niezwykłej) wrażliwości? (Wyborcza.pl). ?W ostatecznym rozrachunku ?Mały Książę? to bardzo przyjemna animowana baśń, którą można spokojnie polecić wszystkim widzom? (Onet).

Poza uznaniem krytyków, ?Mały Książę? zyskał również przychylność publiczności. Z bardzo mocną notą 8,1/10 od społeczności Filmwebu obraz Osborne?a jest najwyżej ocenianą animacją z dotychczasowej oferty dystrybucyjnej Kino Świat.

?Mamy tu do czynienia z fachową robotą i wykonaniem na światowym poziomie. Widać, że producenci nie szczędzili grosza i zatrudnili sztab najlepszych ludzi, osiągając jakość, do której przyzwyczaiły nas Pixar i Dreamworks. Powstał obraz energetyczny, fascynujący i familijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzieci odnajdują w nim coś dla siebie ? warstwę wizualną i sytuacje akcyjne. Reszta familii wejdzie w historię na nieco innym poziomie. Dostrzeże metafory i prawdy o życiu, które formują nas od małego? ? podsumowuje Robert Więckiewicz.

"Mały Książę" już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz