Wielki sukces filmu Romana Polańskiego w Wenecji! „Oficer i szpieg” z Nagrodą Jury oraz nagrodą FIPRESCI!

Wielka Nagroda Jury oraz nagroda FIPRESCI w Wenecji dla Romana Polańskiego za film „Oficer i szpieg”

Roman Polański oraz Jean Dujardin na planie filmu „Oficer i szpieg”

Jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze polskiego reżysera - epicki thriller „Oficer i szpieg” został wyróżniony Wielką Nagrodą Jury na 76. MFF w Wenecji! To pierwsza od dekady nagroda dla polskiego reżysera na weneckim festiwalu i jedno z najważniejszych wyróżnień na arenie międzynarodowej, porównywane do triumfu „Zimnej wojny” w Cannes.

Media podkreślają, że tegoroczny Konkurs Główny weneckiego festiwalu prezentował niezwykle wysoki poziom, a w szranki stanęły takie tytuły jak „Ad Astra", „Historia małżeńska" czy „Joker". Film Todda Phillipsa został nagrodzony Złotym Lwem, natomiast „Oficer i szpieg" zdobył drugą najważniejszą nagrodę festiwalu. Film od swojej premiery spotyka się z entuzjastycznymi reakcjami: owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyżej oceniany film Romana Polańskiego od czasów „Pianisty”. 

„Oficer i szpieg” zdobył również uznanie Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych, która w piątkowy wieczór uhonorowała film prestiżową nagrodą FIPRESCI. Ostatnim wyróżnionym tą nagrodą dziełem Polańskiego był „Nóż w wodzie” z 1962 roku. 

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz