Wielki sukces filmu ?Córki Dancingu? Agnieszki Smoczyńskiej. Polski musical, jakiego jeszcze nie było, w Konkursie Zagranicznych Filmów Fabularnych festiwalu Sundance.

Największy coroczny festiwal filmów niezależnych w USA ? Sundance Film Festival ? ogłosił listę produkcji z głównych sekcji konkursowych. W prestiżowym Konkursie Zagranicznych Filmów Fabularnych znalazł się obraz ?Córki Dancingu? w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. O laury Sundance polski musical z Kingą Preis, Magdaleną Cielecką i Jakubem Gierszałem będzie rywalizować z 11 tytułami z całego świata. To kolejny sukces festiwalowy filmu Smoczyńskiej. Obraz, w którym odżywają największe hity parkietów lat 70. i 80., został już Najlepszym Debiutem Reżyserskim 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Otrzymał tam również Nagrodę za Najlepszą Charakteryzację.

W filmie Agnieszki Smoczyńskiej dwie nastolatki ? Złota i Srebrna ? lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle i z dnia na dzień stają się sensacją nocnego życia stolicy. Obraz, ?w którym można się całkowicie zakochać? (Wyborcza.pl) zbiera doskonałe noty w kraju i za granicą. Ostatnio w niezwykle pochlebnych słowach wypowiadał się o nim popularny londyński blogger Alex Ramon. W jego tekście czytamy, że: ?Film Smoczyńskiej łączy w sobie oniryczne piękno, humor i wystawność musicalu. Jest niczym remake hitu ?Plusk? stworzony przez pracujących w duecie ? Baza Luhrmanna i Davida Cronenberga?. Ramon chwali ?doskonałe występy? aktorek Michaliny Olszańskiej i Marty Mazurek ? oraz ?wspaniałą Kingę Preis?. Recenzent podsumowuje, że ??Córki Dancingu? stanowią pokaz polskiej kreatywności w temacie filmu muzycznego. A w warstwie dźwiękowej wybrzmiewają wybuchową mieszanką disco, radosnego popu, czułych ballad, a nawet muzyki punk?.

W rolach głównych w ?Córkach Dancingu? widzowie zobaczą wspomniane już, niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalinę Olszańską i Martę Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach ? Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. ? od ?Byłaś serca biciem? Andrzeja Zauchy i ?Bananowego songu? grupy Vox po nieśmiertelne ?I Feel Love? Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis. ?Córki Dancingu? wejdą na ekrany 25 grudnia.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=M3n_MUdwUPI[/youtube]

"Córki Dancingu" w kinach od 25 grudnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz