Wielki festiwal obrazu 3D w Cinema City!

23 października w łódzkim Cinema City rozpocznie się największy w Polsce festiwal poświęcony technologii 3D. Oprócz znamienitych gości na widzów czekają wspaniałe trójwymiarowe produkcje. W repertuarze pojawią się animacje, ale także dokumenty i filmy sensacyjne. 3D Image Festival w Cinema City rusza już w czwartek!

Cinema City zaprasza na największe wydarzenie w dziedzinie technologii 3D w Polsce. W dniach 23 - 25 października w łódzkiej Manufakturze kinomaniacy będą mogli przekonać się, czym tak naprawdę jest obraz 3D. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć wiele premier prezentujących tę technologię w najwyższej jakości. Repertuar pełen jest dokumentów, animacji i takich ?blockbusterów? jak Czarownica, czy Ewolucja Planety Małp. W ramach Festiwalu odbędzie się również konkurs, w którym wybrane zostaną najlepsze produkcje spośród filmów krótkometrażowych, fabularnych i artystycznych eksperymentów wykorzystujących iluzję trzeciego wymiaru. Osobną kategorią będzie konkurs filmów polskich.

Na Festiwalu pojawią się również znakomite nazwiska ze świata stereoskopii , między innymi Jim Chabin ? prezes International 3D Society, Joanna Popińska ? Fundacja 3D Image i Fabien Remblier ? wykładowca stereografii i technologii 4K. Będzie można spotkać także twórców filmu IMAX Lemury z Madagaskaru 3D: Davida Douglasa i Dylana Reade?a, których produkcja po raz pierwszy w Polsce zostanie przedpremierowo zaprezentowana właśnie w czasie festiwalu w Cinema City . Trzydniowy festiwal zakończy uroczysta gala i rozdanie nagród w kategoriach kinematografii 3D. Finał wydarzenia uświetni wyjątkowy seans filmu Grawitacja w Cinema City na Sali IMAX ? obraz, który otrzymał 7 Oskarów, w tym za najlepsze efekty specjalne, montaż i dźwięk.

Festiwal odbywa się od 23-25 października w Cinema City Manufaktura w Łodzi. Cena za blok filmowy wynosi odpowiednio 5zł w czwartek, 7zł od piątku do niedzieli.

Szczegółowy repertuar oraz możliwość zakupienia biletów na stronie www.cinema-city.pl oraz w aplikacji mobilnej Cinema City, dostępnej na iOS i Android.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz