Weekend z AfryKamerą!

Rozpoczyna się  weekendowa odsłonę AfryKamery, podczas której odbędą się pokazy filmów, spotkania z reżyserami, slajdowiska oraz koncert FOKN BOIS, muzyków z Ghany. Szczególnie polecane są seanse po których odbędą się spotkania z twórcami: ?To wina hajsu? ( 25.05, g. 20:30, Kino Luna), ?C jak chłopiec? ( 26.04, g. 20:00, Kino Luna) oraz ?Połówka żółtego słońca? ( 27.04, g. 18:00 Kino Luna).

Zapraszamy również do oglądania aż 7 filmów na platformie VOD ? iplex.pl, która w 2010 roku jako pierwsza zaoferowała Użytkownikom legalne i bezpłatne oglądanie filmów w sieci. Filmy dostępne będą do końca września.

Przypominamy, że w tym roku publiczność wybierze Najlepszy Film Festiwalu, którego twórca otrzyma 400 EURO i nagrodę ZEBRĘ 2014. Nagrodę przyzna również Jury filmów krótkometrażowych w składzie: Adam Warzyszyński, założyciel Szortal.pl, organizator Filmowej Stolicy Lata, Monika Derenda, producentka, obecnie pracuje nad realizacją remake'u "Popioły i diament" w Nigerii oraz redaktor naczelny stopklatka.pl Artur Zaborski. Twórca zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę w wysokości 800 EURO. Wszystkie nagrody ufundowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W weekend zapraszamy na slajdowiska w klubie Znajomi Znajomych (ul. Wilcza 58a) podczas których Malwina Bakalarska, autorka licznych artykułów na temat kultury i społeczeństwa współczesnej Nigerii, opowie o modzie oraz duchowości Nigeryjczyków.  25.04 zapraszamy na godz. 16:30 na pokaz slajdów i ciekawy wykład na temat podejścia do mody Nigeryjczyków, uznawanych za najlepiej ubranych Afrykanów. W sobotę 26.04 o godz. 13:30 odbędzie się spotkanie poświęcone religijności i duchowości mieszkańców Nigerii.

W Szkole Tańca Uanga (ul. Dzika 4) w sobotę i niedziele odbędą się warsztaty tańca oraz gry na perkusji zachodnioafrykańskiej. Mamy jeszcze miejsca, zapisać się można mailowo pisząc na adres: zapisy@afrykamera.pl.

Finałem tegorocznej edycji Afrykamery będzie koncert FOKN BOIS, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 21:00 w klubie Powiększenie ( ul. Nowy Świat 27 ). FOKN BOIS uważani są za jednych z najbardziej rozpoznawalnych twórców z Ghany. Występowali na scenie z takimi gwiazdami jak Femi Kuti & Gorillaz czy Snoop Dogg. Artyści przyjechali do Polski na premierowy pokaz filmu ?To wina hajsu II?, który odbędzie się w ramach 9. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera 2014. Wstęp na koncert jest wolny!

Źródło: informacja nadesłana

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz