„Wcielanie się w czarny charakter jest ciekawym aktorskim wyzwaniem” Poznaj rockową stronę Macieja Zakościelnego!

Obraz zawierający mężczyzna, stojące, przód, siedzi

Opis wygenerowany automatycznie

Maciej Zakościelny to nie tylko aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, ale też muzyk. Zanim zdobył serca publiczności w takich produkcjach, jak „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!, „Listy do M. 2”, „Kryminalni”, czy „Czas honoru”, grał już na skrzypcach, fortepianie i gitarze w Szkole Muzycznej im. Paderewskiego w Stalowej Woli. W czasach studenckich swoje pierwsze występy przed publicznością zaliczył na ulicy, zarabiając na podróże grą na gitarze i śpiewem. Chociaż aktor często łączył obie pasje na ekranie, to nie dane mu jeszcze było wcielać się w gwiazdę rocka. W „Jak zostać gwiazdą” widzowie mają szansę zobaczyć, jak Maciej Zakościelny odnajduje się w roli tak różnej od tego, co do tej pory mógł zaprezentować na dużym ekranie. – Czułem, że ten świat w pewnym sensie jest mój również dlatego, że ja też jestem muzykiem – mówi aktor.

Obraz zawierający osoba, mężczyzna, stojące, zdjęcie

Opis wygenerowany automatycznie

Olo – bohater, w którego wciela się Maciej Zakościelny – to rockman i juror programu „Music Race”. Plotkarskie media rozpisują się zwłaszcza o jego związku z influencerką Ewą Dykty (Julia Kamińska), która już dawno przepadła w świecie social mediów. Sam Olo też zagubił się w świecie blichtru, sławy i cynizmu show-biznesu. W głębi duszy marzy o powrocie do muzycznych korzeni, ale boi się, że utraci pozycję, na którą tak długo pracował. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że przez lata pracy pośród cyników wytłumił też w sobie jeszcze jedną tęsknotę… za domem i spokojnym, rodzinnym życiem. – Chyba dla każdego aktora wcielanie się w czarny charakter jest ciekawym aktorskim wyzwaniem. Zazwyczaj takie postaci są bardziej złożone. W filmie czy serialu często to właśnie szwarccharakterom mocniej kibicujemy, bo są ciekawie napisani, a motywacje mogą być bardzo różne… – mówi o swoim bohaterze Maciej Zakościelny.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VxgVbcUdgf4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Obraz zawierający osoba, dziewczynka, kobieta, młode

Opis wygenerowany automatycznie

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej „Ostra” (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu „Ostrej” do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/u_EfEXR0jso" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Za reżyserię filmu odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz, której debiut „Być jak Kazimierz Deyna” nagrodzono Złotym Jantarem na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film. Za kamerą stanął Witold Płóciennik – autor zdjęć do takich produkcji, jak „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Carte Blanche” czy „Jak pies z kotem”. W obsadzie zobaczymy m.in.: Katarzynę Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anitę Sokołowską, Julię Kamińską, Tomasza Karolaka, Marię Pakulnis, Urszulę Dudziak i Krzysztofa Ibisza. Film produkuje ATM Grupa.

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, zdjęcie, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

„Jak zostać gwiazdą” w kinach już 2 października!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz