„Wataha” – polska produkcja HBO

?Wataha? to pierwsza polska produkcja z ramienia HBO, która 12 października zawita na ekrany telewizorów i będzie mogła dotrzeć do szerokiej widowni, ponieważ kanał HBO zostanie odkodowany na ten weekend, dając możliwość zapoznania się również z innymi produkcjami stacji.

Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa się w Bieszczadach, gdzie grupa strażników granicznych usiłuje dociec prawdy o zamachu bombowym, w którym giną oficerowie jednej z jednostek. Piękna i zapierająca dech w piersiach natura przeplata się tutaj z trudami dnia codziennego, dając miejsce na przeżywanie dramatów i ekscytację sensacyjnymi wątkami, które zostały wyreżyserowane przez Kasię Adamik i Michała Gazdę.

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, gdzie twórcy opowiedzieli o powstawaniu obrazu, samym pomyśle na Bieszczady oraz przybliżyli portrety bohaterów, w których wcielają się polscy aktorzy: Leszek Lichota, Bartołomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk.

Główną postacią ?Watahy? jest Wiktor Rebrow kreowany przez Leszka Lichotę: ?Rebrow jest związany z Bieszczadami od zawsze, jest postacią szanowaną w tym środowisku. A my poznajemy go w szczególnym momencie, kiedy próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych wydarzeń. Wiktor jest  facetem gór i wie, że nie można ich ignorować. Ma świadomość, że zapuszczenie się w las na trzy noce może skończyć się śmiercią.? To jemu towarzyszy Adam ?Grzywa? (Bartłomiej Topa), który ?[?]przyjeżdża w Bieszczady, żeby wesprzeć swojego kolegę. Sam też jest na granicy tej realnej i symbolicznej.?

Izabela Łopuch, producent serialu ze strony HBO Polska, podkreślała, że ?Wataha? powstała przez ?(?)wewnętrzną potrzebę opowiadania inaczej(?)To jest przede wszystkim opowieść o ludziach, którzy wykonują konkretny zawód w miejscu pełnym napięć. Myślę, że ci ludzie mają niezwykłą postawę, bo to nie jest praca od 8 do 16, lecz współistnienie z przyrodą. To jest zupełnie inny sposób podejścia do rzeczywistości.?

Na spotkaniu obecny był również Antony Root (producent nadzorujący HBO Europe), który podkreślił, że polska produkcja będzie emitowana w 15 krajach regionu europejskiego oraz nie wykluczył dystrybucji poza jego granicami.

Pierwszy odcinek już 12 października na HBO.

Galeria zdjęć/ fot. Małgorzata Czop


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz