„Wataha” nowy serial HBO Polska już jesienią!

Już jesienią odbędzie się premiera serialu produkcji HBO pt. "Wataha" o strażnikach granicznych w Bieszczadach.

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

W szerszym kontekście ?Wataha? to uniwersalna opowieść o ludziach żyjących na granicy - mówi Iza Łopuch. Na granicy dobra i zła. Lepszego i gorszego świata. Życia i śmierci. Szczęścia i krzywdy drugiego człowieka.

W serialu występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel. Serial reżyserują Michał Gazda i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę: Łukasz Targosz i zespół Tołhaje. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa ? Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe ? Antony Root.

Zdjęcia do produkcji HBO "Wataha" realizowane były w Bieszczadach. Premiera serialu w HBO zaplanowana jest na jesień tego roku.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=xOIyMSZdmp0[/youtube]

Powstała również strona serialu, na której znajdą Państwo pierwsze informacje o serialu:

http://www.hbo.pl/wataha/

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz