Warszawa perła północy ? spotkanie z autorką

Entropia Słowa, Dom Wydawniczy PWN oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie

z Marią Barbasiewicz

poświęcone premierze książki

?Warszawa. Perła Północy?

Środa 11 czerwca godz. 18.30

Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu

?Warszawa 1935?

Spotkanie poprowadzi varsavianista

Jerzy S. Majewski.

Spotkaniu towarzyszył będzie występ artystyczny grupy

Shim Sham ? Warszawski Swing

asdsadasd

O książce:

Gdyby cofnąć czas i przenieść się do Warszawy lat międzywojennych, miasto zachwyciłoby nas, zdumiało, ale i przeraziło.  Książka  Marii Barbasiewicz to fresk pokazujący stolicę w czasach II Rzeczypospolitej. Metropolię pulsującą  życiem, lecz pełną kontrastów, piękną i brzydką zarazem. Zamożną i ubogą.  Jej centrum to wspaniałe witryny sklepów, tłumy w kawiarniach i cukierniach, nowoczesna architektura i przestrzeń, która piękniała z każdym rokiem. Przedwojenna Warszawa była sercem życia artystycznego, intelektualnego, naukowego oraz politycznego Polski. Doskonałe kabarety, nowoczesna architektura, nowe dzielnice otaczające pierścieniem XIX-wieczne miasto.

Jednocześnie w tym mieście wciąż ogromne były obszary biedy, nie brakowało ulic, gdzie ludzie gnieździli się w ciasnocie, przedmieść przypominających miasteczka z drewnianymi domkami. Warszawa przed 1939 rokiem to także  gęsto zamieszkana dzielnica północna, światowa stolica języka jidysz ? egzotyczna dla mieszkańców innych części kraju. Autorka książki snuje przed nami fascynującą opowieść o świecie, który druga wojna światowa skazała na zagładę.

Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 10 czerwca należy zgłosić chęć uczestnictwa do niedzieli 08 czerwca na adres kontakt@entropiaslowa.pl . Mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń. Każdy mail zostanie przez nas potwierdzony. Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz