WARSAW SURF FILM FESTIVAL – Nagrody drugiej edycji festiwalu przyznane

Nagrody drugiej edycji Warsaw Surf Film Festival przyznane! Nagrodzone filmy oraz film „Welcome to Hel”, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, będzie można obejrzeć w ostatni weekend listopada (28-30 listopada) w kinie Amondo.

W dniach 14-17 listopada odbyła się druga edycja Warsaw Surf Film Festival, czyli festiwalu niezależnych filmów surfingowych. Widzowie mieli okazję obejrzeć aż 22 surfingowe produkcje.

Prezentowane filmy pokazały widzom surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym. Oprócz surfingu prezentowały też walory podróżnicze: widzowie mogli zobaczyć jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Falklandy.

Na widzów czekał też bogaty program towarzyszący: wykład na temat największych zagrożeń dla Bałtyku prowadzony przez Fundację MARE, strefa VR z dna Bałtyku, wystawa zdjęć RAZEM DLA BAŁTYKU przygotowana przez Krzysztofa Jędrzejaka z Baltic Surf Scapes we współpracy z Fundację MARE, oraz workshop dla dzieci i dwie wieczorne imprezy w Klubie SPATiF.

Festiwal otworzyła polska premiera filmu MOMENTUM GENERATION w wypełnionym po brzegi Kinie Elektronik.

Głośna produkcja, która niedawno otrzymała nagrodę Emmy, cieszyła się wielkim zainteresowaniem i ostatecznie wygrała nagrodę publiczności 2. edycji Warsaw Surf Film Festival.

Za najlepszy film festiwalu Jury w składzie Tomek Wróblewski, Anna Ambroszkiewicz i Margherita alias Girl on the wave uznało film SATORI. Jak uzasadniło Jury: „Za wewnętrzne emocje jakie można było odczuć podczas projekcji. Tutaj były one niemalże tak mocne, jak porównanie surfingu do narkotyku, który wchodzi w krwiobieg i uzależnia w szaleńczy sposób. Satori namacalnie dało odczuć, że ten narkotyk jest na stałe w lokalnych surferach Kapsztadu, ale częściowo dawkowany był on także wszystkim widzom w trakcie projekcji. Przekazana w filmie filozofia i energia zachęcała bowiem do przełamywania barier, a wręcz niewiarygodne zdjęcia dopełnione muzyką, czy w odpowiednich momentach nawet całkowitą ciszą, wyzwalały poczucie nieważkości porównywalne z big wave dropem ”.

Jury zdecydowało się też wyróżnić dwa inne filmy: TRANSCENDING WAVES „Za piękną przyrodniczą przygodę, która nierozerwalnie łączy się poszukiwaniem fal w nowo odkrywanych miejscach. Za niesamowite, zapierające dech w piersiach zdjęcia. Za ujęte w nich piękno oceanu i duży szacunek do lokalnych społeczności zamieszkujących Falklandy”VAGUE À L'ÂME „Za wszystko, co powinien mieć interesujący film o surfingu: za super dynamiczne zdjęcia, dużo akcji i adrenaliny, sport w mistrzowskim wykonaniu, za ciekawą opowieść i bohatera nie stroniącego od dobrego humoru”.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz