Warner Bros.Pictures przekracza próg miliarda dolarów w amerykańskim box office!

WB jedynym studiem filmowym w historii, któremu udało się osiagnać wpływy powyżej miliarda dolarów na krajowym rynku przez 14 lat z rzędu!

W poniedziałek 4 sierpnia Warner Bros. Pictures stało się jedynym studiem filmowym w historii o wpływach powyżej miliarda dolarów w amerykańskim box office przez 14 lat z rzędu. W ciągu ostatnich 16 lat tylko raz nie udało się osiągnąć takiego wyniku. Informację tę ogłosił Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej w Warner Bros. Pictures. Wynik ten był możliwy dzięki bardzo udanemu pierwszemu kwartałowi, w którym ogromną popularnością cieszył się film "Hobbit: Pustkowie Smauga" New Line Cinema i Metro-Goldwyn-Mayer Pictures. Jego premiera odbyła się pod koniec roku 2013, ale znaczne wpływy z nim związane pojawiły się właśnie w pierwszym kwartale tego roku. Kolejnymi sukcesami w 2014 r. były animowany film pełnometrażowy "LEGO? PRZYGODA" produkcji Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures oraz LEGO? System A/S (przez pierwszą połowę tego roku utrzymywał się on na szczycie box office) oraz "300: Początek imperium" ? kontynuacja rewolucyjnego filmu Zacka Snydera "300", wyprodukowana przez Warner Bros. i Legendary Pictures. Lato rozpoczęło się prawdziwym wejściem smoka ? hitem "Godzilla" produkcji Warner Bros. i Legendary. Była to najbardziej dochodowa premiera wśród filmów IMAX? w tym roku. Następnie do kin wszedł film akcji Douga Limana "Na skraju jutra" wyprodukowany przez Warner Bros. i Village Roadshow, z udziałem Toma Cruise?a i Emily Blunt, oraz jedyna w swoim rodzaju komedia Melissy McCarthy ? Tammy produkcji New Line. Ogłaszając te wyniki, Fellman powiedział: ?Dziś możemy być dumni z naszego studia. Ponowny sukces na taką skalę to bezpośrednie odzwierciedlenie wysokich standardów i niewiarygodnych wysiłków zaangażowanych i twórczych osób, które tu pracują ? po obu stronach kamery. Przed nami cała lista ekscytujących filmów, które wejdą na ekrany jeszcze w tym roku. Jestem pewny, że wraz z utalentowanymi zespołami, które zajmują się ich rozpowszechnianiem, będziemy mogli pochwalić się kolejnymi osiągnięciami?.

W 2014 r. Warner Bros. Pictures zaprezentuje jeszcze: wchodzący do kin w tym tygodniu film "Epicentrum" (New Line Cinema i Village Roadshow Pictures), "Zostań, jeśli kochasz" (New Line i MGM), Dolphin Tale 2 (Alcon Entertainment), komedię "Powiedzmy sobie wszystko" z Jasonem Batemanem, Tiną Fey i Jane Fondą, Annabelle ? kolejną część bardzo popularnej "Obecności" (New Line), "The Good" Lie (Alcon, Imagine Entertainment i Black Label Media) z udziałem Reese Witherspoon ? opowieść o zagubionych chłopcach z Sudanu, dotkniętych działaniami wojennymi, "The Judge" Davida Dobkina z udziałem Roberta Downeya Jr. i Roberta Duvalla (Warner Bros. i Village Roadshow), kolejną część komediowego przeboju New Line "Szefowie wrogowie" ? "Szefowie wrogowie 2", ponownie z tymi samymi gwiazdami: Jasonem Batemanem, Jasonem Sudeikisem i Charliem Dayem, Inherent Vice ? adaptację popularnej powieści Thomasa Pynchona w reżyserii Paula Thomasa Andersona oraz wyczekiwaną ostatnią część trylogii Petera Jacksona ? "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii".

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz