WARNER BROS. PICTURES POWOŁAŁA DO ŻYCIA THINK TANK

Warner Bros. Pictures

WYTWÓRNIA WARNER BROS. PICTURES POWOŁAŁA DO ŻYCIA THINK TANK ZAJMUJĄCY SIĘ PRODUKCJĄ FILMÓW ANIMOWANYCH

BURBANK, Kalifornia, 7 stycznia 2013 r. ? Wytwórnia Warner Bros. Pictures utworzyła konsorcjum zajmujące się produkcją pełnometrażowych filmów animowanych, wyznaczając tym samym nowe i innowacyjne podejście do tworzenia różnorodnych i ambitnych animowanych propozycji filmowych. Informację tę ogłosił dziś Jeff Robinov, prezes Warner Bros. Pictures Group.

Misją nowego think tanku jest wsparcie rozwoju i produkcji wysokiej klasy animowanych filmów, dzięki czemu rocznie do kin będzie trafiał jeden pełnometrażowy film animowany pod szyldem Warner Bros. Pictures. Starannie dobrany zespół utalentowanych filmowców będzie współpracował ze Studiem w zakresie przygotowania i prowadzenia zróżnicowanych projektów, od początku do końca.

Artyści, którzy będą zaangażowani w nowe animowane przedsięwzięcie Warner Bros., to: John Requa i Glenn Ficarra (Kocha, lubi, szanuje, Psy i koty); Nicholas Stoller (Muppety); Phil Lord i Chris Miller (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe) oraz Jared Stern (Pan Popper i jego pingwiny).

Twórcy filmowi będą pracować zarówno indywidualnie, jak i w zespole, wspierając się nawzajem artystycznie. Nie będą oni pracowali wyłącznie nad animowanymi produkcjami Studia ? będą jednocześnie kontynuować prace nad pisaniem scenariuszy i reżyserowaniem filmów z udziałem aktorów. To nowe przedsięwzięcie odzwierciedla nieustające starania Warner Bros., aby być wytwórnią przyjazną dla filmowców, która chętnie przyjmuje i wspiera ciekawe projekty, nieustannie poszerzając zakres produkowanych filmów.

?Wytwórnia Warner Bros. ma na swoim koncie niezwykły dorobek, jeżeli chodzi o filmy animowane, obejmujący niektóre z najbardziej ponadczasowych postaci w historii kina. Z myślą o przyszłości stworzyliśmy zespół najlepszych i najzdolniejszych twórców w branży, aby pomogli nam się rozwijać i wzbogacać ten dorobek. Korzystając z ich wyobraźni i inspiracji, Studio wyprodukuje serię nowych, oryginalnych filmów animowanych, które z pewnością spodobają się widzom w każdym wieku? ? powiedział Robinov.

Pierwszy pełnometrażowy film w przygotowaniu to ukazujący się niebawem animowany film przygodowy 3D The LEGO Movie w reżyserii Phila Lorda i Chrisa Millera na podstawie ich własnego scenariusza. Producentami filmu, za sprawą którego popularne na całym świecie zabawki LEGO po raz pierwszy trafiają na duży ekran, są Dan Lin i Roy Lee. Głosu jego bohaterom użyczyli: Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Liam Neeson, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie oraz Morgan Freeman. Animacja w dużej mierze realizowana jest w studiu Animal Logic w Australii. Film The LEGO Movie wytwórni Warner Bros. Pictures we współpracy z Village Roadshow Pictures do kin wejść ma 7 lutego 2014 r.

Inne przygotowywane projekty to między innymi: Storks, na podstawie pomysłu i scenariusza Nicholasa Stollera, który wyreżyserować ma nominowany do Oscara? Doug Sweetland (Presto, krótkometrażowy film wytwórni PIXAR) oraz Smallfoot, do którego scenariusz napiszą John Requa i Glenn Ficarra w oparciu o oryginalny pomysł Sergia Pablosa (Jak ukraść Księżyc). Sergio Pablos ma także zająć się jego reżyserią. Premiery filmów planowane są odpowiednio na rok 2015 i 2016.

Nadzór nad opracowywaniem filmów animowanych sprawować będą w Warner Bros. Courtenay Valenti, Chris deFaria oraz Greg Silverman. Ogólny wygląd, projekty postaci i wstępne wersje filmów będą powstawały w Burbank, ale na potrzeby produkcji filmów wytwórnia Warner Bros. będzie starała się nawiązywać współpracę z uznanymi studiami animacji.

Kilka oryginalnych projektów animowanych już teraz jest w fazie produkcji, w tym wchodzący niedługo do kin pełnometrażowy film LEGO.

Żródło: Warner Bros


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz